یک نکته مهم این که سرمایه گذاران نیز باید اتفاقاتی را که در چهارماه ابتدایی امسال افتاد، فراموش کنند؛ زیرا آن شرایط دیگر تکرار نخواهد شد. به نظر می رسد کانال یک میلیون و ۲۰۰هزار واحدی، کف جدید بازار باشد.

به گزارش « اخبار خودرو »، بازار سرمایه بعد از دوماه پُرنوسان و ریزشی، شاهد ثبات نسبی طی هفته گذشته و هفته جاری بوده اما همچنان این بازار با مشکلات بسیاری مواجه است. از بحث قیمت گذاری دستوری تا نوسان شدید گروه های بزرگ بورسی، همچنین برخی دخالت ها و تصمیمات سیاست گذاران همگی بر این بازار تاثیرگذار بوده اند یا تاثیر خواهند گذاشت.
در این شرایط اما بحث بازگشت دوباره آمریکا به برجام و رفع تحریم ها قطعا به این بازار جان دیگری خواهد داد. به اعتقاد کارشناسان بازار سرمایه، رفع تحریم ها سبب افزایش شاخص کل و بازگشت دوباره سرمایه ها به بازار سرمایه خواهد شد. با رفع تحریم ها که به احتمال فراوان از لغو تحریم صنعت خودرو آغاز خواهد شد، بازار خودرو به احتمال فراوان ریزش می کند و سرمایه ها به سمت بورس حرکت خواهد کرد. از این نظر، اگر سیاست های کلان اقتصادی نظیر افزایش سود بانکی بر بازار سرمایه اثر منفی نگذارند، می توان به سبز بودن و رشد دوباره بازار سرمایه امیدوار بود. همچنین بسیاری؛ گروه خودرویی را یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین بخش های بازار سرمایه در صورت رفع تحریم ها می دانند.
احسان رضاپور، کارشناس بازار سهام
رفع تحریم ها و لیدر شدن گروه خودرویی در بازار سرمایه
باتوجه به روند روبه رشد و مثبتی که بازار طی هفته ای که گذشت سپری کرد، به نظر می رسد در هفته پیش رو نیز روند مثبت داشته باشد و نقدینگی قابل توجه ای به بورس تزریق شود. زیرا درحال حاضر بازارهای موازی بورس ازجمله سکه، طلا، ارز و خودرو نیز با رکود مواجه هستند و خروج نقدینگی از آن ها صورت گرفته است. 
متوقف شدن عرضه سهام عدالت و همچنین گشایش های سیاسی که به نظر می رسد در حوزه بین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار