مجموعه داستان «کاپوچینو، کیک پنیر» به چاپ چهارم رسید

خبرگزاری مهر دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۸

به گزارش خبرنگار مهر ، مجموعه داستان «کاپوچینو، کیک پنیر» نوشته محمد صالح علاء به تازگی توسط نشر پوینده به چاپ چهارم رسیده است.
چاپ اول این کتاب اردیبهشت ۹۴ توسط این ناشر در نمایشگاه کتاب تهران عرضه شد. این کتاب بهمن همان سال به چاپ دوم رسید.
محمد صالح علا متولد سال ۱۳۳۱ در تهران است که او را به عنوان شاعر، بازیگر و مجری تلویزیون می شناسیم. صالح علا ترانه سرا هم هست و علاو بر سرایش شعر و ترانه به نوشتن قطعات کوتاه ادبی و شاعرانه نیز اشتغال دارد که خیلی از این قطعات را در برنامه های تلویزیونی «دو قدم مانده به صبح» یا «چشم شب روشن» شنیده ایم. او علاوه بر تلویزیون در تولید برنامه های رادیویی هم مشارکت دارد.
«نامه های شفاهی»، «حیف حوصله ام پیر شده»، «دست بردن زیر لباس سیب» و «اجازه می فرمایید گاهی خواب شما را ببینم؟» کتاب هایی از صالح علاء هستند که پیش تر توسط نشر پیونده چاپ و تجدیدچاپ شده اند.
مجموعه داستان «کاپوچینو، کیک پنیر»، ۲۰ داستان کوتاه از صالح اعلا را با این عناوین در بر می گیرد:
نوبت اول بود عاشق می شدم، من سی وهشت بار مرده ام، جلد کتاب جبر من، زمان من باقی است، نان و گل سرخ، مونت پارناس، آگهی تابستانی، برف هرجایی را پیدا می کند می نشیند، دوازده حرف، هوای عاشقی، توت فرنگی های یخ زده، لُپ هموطن، آینه، نقاش بالا، درخت سیب، فردا، کاپوچینو کیک پنیر، عزیزم لطفاً تهرانی باش، تنها خرمالوی روی درخت، آهوی جان.
در قسمتی از داستان «لپ هموطن» از این کتاب می خوانیم:
مسافری که پایش طرف من بود خندید و گفت: آقای راننده باشه. رادیوتو روشن کن. قبول. من تحت تاثیر فرمایشات شما به راه راست هدایت شدم.
راننده گفت: چرا روش کنم؟ شما باید ...