کارگران مطرح کردند:

۱۶۰۰ کارگر کارخانه فولادین ذوب آمل نگران بیکاری/ دولت باید مداخله کند

ایلنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹

بزرگترین کارخانه قطعه سازی مازندران در شهرک صنعتی آمل واقع است که حدود ۱۶۰۰ کارگر آن در معرض بیکاری هستند.
کارگران شرکت فولادین ذوب آمل در تماس با خبرنگار ایلنا، از احتمال تعطیلی این کارخانه و بیکاری نزدیک به ۱۶۰۰ نفر از کارگران آن خبر دادند.
کارگران فولادین ذوب آمل (فذا) می گویند: کارفرمای این کارخانه فولادی و قطعه سازی صنعت خودروی مازندران از اوایل آبان ماه کارخانه را به خانه فرستاده و گفته در صورت راه اندازی مجدد کارخانه طی ۱۰ روز تماس گرفته می شود. با این حال تاکنون فقط با حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر از کارگران تماس گرفته شده و کارگران نگران امنیت شغلی خود هستند.
این بزرگترین کارخانه قطعه سازی مازندران در شهرک صنعتی آمل واقع است که حدود ۱۶۰۰ کارگر در بخش های مختلف آن از ریخته گری تا مونتاژ اشتغال دارند.
این واحد تولیدی به دلیل آنچه از سوی کارفرما عدم تامین مواد اولیه و کاهش حجم سفارشات، عنوان شده است، به حالت تعطیل درآمده است.
کارگران می گویند: ما نزدیک به ۱۴۰۰ کارگر هستیم که اکنون نگران اشتغال خود هستیم و در جواب فقط به ما می گویند برای بیمه بیکاری درخواست بدهید. برخی از ما بیش از ۱۵ سال سابقه کاری در این کارخانه داریم و روزانه ۱۲ ساعت برای این شرکت کار کرده ایم. متاسفانه گاهاً کارفرماها از کارگران به عنوان اهرم فشار برای گرفتن امتیاز استفاده می کنند اما دولت باید در چنین تعدیل های گسترده ای مداخله کند و اجازه چنین بی عدالتی ای در حق کارگران را ندهد.
به گفته کارگران این واحد تولیدی، این مجموعه در سال های قبل بنا به درخواست شرکت ایران خودرو اقدام به خرید تجهیرات و خطوط مدرن در راستای افزایش تیراژ تولید و جذب نیرو کرده که در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار