دکتر محسن اگر اراده می کرد، بهترین دانشگاه های دنیا منتش را می کشیدند. او در شرایط سخت ایران، مردمش را تنها نگذاشت و با وجود بی انصافی مسئولان مرتبط، مجاهدت علمی اش را گسترش داد.

پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:   سیداحمد غفاری قره باغ، عضو هیأت علمی مؤسسه حکمت و فلسفه ایران و عضو مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری فارس قرار داده، نوشت:
۱. دانش و اجتماع:
از جمله نکات برجسته در شخصیت علمی دکتر فخری زاده، تلفیق دانش و اجتماع در مجاهدت علمی است. بسیاری از پژوهشگران عرصه های علوم تجربی و علوم طبیعی و علوم انسانی، در پژوهش های علمی خود غرق می شوند و التفاتی به جهتگیری های اجتماعی دانش خود ندارند. دکتر محسن پس از پایان دفاع مقدس، از بین دانش های طبیعی، دانش فیزیک و از بین گرایش های موجود در این دانش، گرایش فیزیک هسته ای را انتخاب کرد.
این نکته برای همه ما عبرت انگیز است که در پژوهش های خود به تاثیرگذاری پژوهش در نیازهای بالفعل اجتماعی توجه کنیم و از سوگیری های انتزاعی پرهیز کنیم. به خصوص، خطاب این سخن متوجه پژوهشگران علوم انسانی است؛ بسیاری از پژوهش های موجود، فقط مفید گرد و غبار کتابخانه هاست و هیچ معضلی از معضلات جامعه را رفع نمی کنند و آسیب اصلی متوجه خود پژوهشگر می شود که اثر علمی اش، کارآمدی اجتماعی ندارد. دقیقاً به همین جهت، رهبر معظم انقلاب چندین سال است که درخواست راهبردی خودشان را از پژوهشگران فیلسوف در دخالت دادن مبانی فلسفی در ابعاد بنیادین زندگی اجتماعی همچون اقتصاد و سیاست و فرهنگ طرح کرده اند. همچنین است درخواست راهبردی رهبر حکیم انقلاب در خصوص اسلامی سازی علوم انسانی و پیرایش علوم انسانی از رویکردهای غربی.
۲. دانش و معنویت:
از جمله نکات مهم در شخصیت دکتر محسن، توجه جدی و غیرتشریفاتی به معنویت و تاثیرگذاری آن در پژوهش های علمی است. او با استناد به آیه شریفه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار