رئیس دفتر رئیس جمهوری نوشت: آتش نشان ها، دلاوران میدان های دشوار و قهرمانان عرصه خوف و خطر هستند و جانفشانی آتش نشانان فرایندی مستمر و روزمره است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمود واعظی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام به مناسبت روز آتش نشان نوشت: آتش نشان ها، دلاوران میدان های دشوار و قهرمانان عرصه خوف و خطر هستند. روز هفت مهر ماه در تقویم متعلق به این بزرگواران است.
واعظی اظهار داشت: این روز را به یاد بمباران پالایشگاه آبادان در هفتم مهرماه سال ۵۹ و جانفشانی آتش نشانان برای اطفای حریق پالایشگاه به این نام مزین کرده اند. خاطره جمعی ایرانیان، مشحون از حوادث اینچنینی و فداکاری آتش نشانان است.
وی خاطرنشان کرد: در سال های اخیر حادثه غم انگیز پلاسکو از جان گذشتگی شاغلان این حرفه شریف و مقدس را در اذهان عمومی متبادر می کند. جانفشانی آتش نشانان البته فرایندی مستمر و روزمره است. چه آنکه ماهیت این حرفه با فداکاری و نجات انسان گره خورده و چه بسیار آتش نشانان شجاع و غیرتمندی که برای نجات هم نوع خود را به خطر انداخته و جانشان را فدا کرده اند.
رئیس دفتر رئیس جمهوری تاکید کرد: روز ملی آتش نشانی و ایمنی فرصت مناسبی است تا به همه آتش نشانان ایرانی بگوییم به آنها افتخار می کنیم، قدر زحمات شان را می دانیم و مدیون شان هستیم. همچنین لازم است یادی کنیم از شهدای آتش نشان و همه آنهایی در این حرفه دچار آسیب های جسمی و روحی شده اند.
واعظی تصریح کرد: با آرزوی سلامت برای همه فعالان شریف حرفه آتش نشانی، برای یکایک آنها آرزوی سلامتی و موفقیت می کنم و روز ملی آتش نشانی و ایمنی را به آنها تبریک عرض می کنم.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار