ادامه رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا با برگزاری گردهمایی جو بایدن و دونالد ترامپ در ایالت فلوریدا همراه بود.

به گزارش خبرآنلاین ، در فاصله کمتر از یک هفته به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جو بایدن نامزد دموکرات ها در نظرسنجی ها پیشتاز است. تارنمای ریل کلیر پالتیکس ، بر اساس نظرسنجی ها میزان محبوبیت بایدن را ۵۱% و ترامپ را ۴۳% اعلام کرده است.
همچنین میانگین ۱۰ نظرسنجی اخیر منتشر شده نیز حاکی از برتری بایدن است که جدول زیر با ارئه ریز جزئیات آن را نشان می دهد.
به گزارش پایگاه هیل ،  در نظرسنجی های مهم دیگر جو بایدن نامزد حزب دموکرات در سه ایالت کلیدی فلوریدا، پنسیلوانیا و کارولینای شمالی پیشتاز است، کارشناسان جبران این فاصله درمدت زمان کوتاه باقی مانده تا انتخابات را برای ترامپ بعید می دانند. با توجه به اینکه تنها کم تر از یک هفته تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ زمان باقی است، نتایج این نظرسنجی می توان زنگ خطری برای دونالد ترامپ باشد که در انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی دراین سه ایالت پیروز شده بود. گفتنی است تا کنون بیش از ۸۲ میلیون آمریکایی آرای خود را به صندوق ها ریخته اند.
از آنجایی که آرای الکترال سهم بسزایی در پیروزی هر یک از نامزدها، جمهوری خواه و یا دموکرات ایفا می کند. نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که اکثریت مردم آمریکا با این نوع سیستم رأی گیری مخالف هستند. این نظرسنجی را که پایگاه تحلیلی استاتیستا به نقل از موسسه گالوپ منتشر کرده است نشان می دهد که ۶۱% از رأی دهندگان حامی حذف آرای الکترال از قانون اساسی ایالات متحده آمریکا هستند. رأی دهندگان خواستار آن هستند که برنده اصلی انتخابات توسط آرای مردمی تعیین شود. در این راستا جمهوری خواهان بیشتر مخالفت را برای حذف این سیستم رأی دهی نسبت به دموکرات ها و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار