تهران - ایرنا - معاون فناوری و توسعه نوآوری شرکت سپرده گذاری مرکزی از مسدود شدن ۱۷ سایت جعلی سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) خبر داد.

به گزارش شرکت سپرده گذاری مرکزی، «علیرضا ماهیار» با بیان اینکه با همکاری شرکت سپرده گذاری مرکزی و پلیس فتا در طول دو ماه گذشته ۱۷ سایت جعلی تحت عنوان سجام مسدود شده است، گفت: رصد تیم امنیت شرکت سپرده گذاری مرکزی از دو ماه قبل نشان داد که سایت های کلاهبرداری تحت عنوان سایت های سجام با اصلاح فنی (فیشینگ) راه اندازی شده و تحت دامنه های غیرمجاز شروع به دریافت اطلاعات مردم کرده اند.
وی ادامه داد: متاسفانه در این کلاهبرداری تنها موضوع گردآوری اطلاعات نبود، بلکه با توجه به اینکه مردم به آدرس و دامنه حساسیت خاصی نداشتند، مشخصات و حساب های بانکی خود را وارد کرده و در مقابل، سایت های جعلی اقدام به سو استفاده از اطلاعات مالی سهامداران می کردند. هر چند دامنه پرداخت مورد تایید شاپرک نبود، اما فرد دچار دامی می شد که تمام اطلاعات خود را درون سایت جعلی وارد می کرد.
ماهیار گفت: بر اساس تعاملی که با پلیس فتای کشور صورت گرفت، کلیه سایت های جعلی که در حال انجام عملیات خرابکاری بودند پس از شناسایی مسدود شدند. شناسایی تیم و عواملی که اقدام به کلاهبرداری می کردند هم بر اساس پیگیری ها در دستور کار مراجع انتظامی و قضایی کشور قرار گرفت و سردسته های اصلی این تیم ها شناسایی و اقدامات لازم در این حوزه انجام شد.
معاون شرکت سپرده گذاری مرکزی در پاسخ به این پرسش که آیا اطلاعاتی از سامانه اصلی سجام به بیرون منتقل شده است، افزود: خیر، هیچ گونه اطلاعاتی از سمت سجام به بیرون منتقل نشده است و فقط اطلاعاتی که مردم در سایت های فیشینگ وارد کردند، مورد سرقت قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: سایت اصلی سجام به آدرس www.sejam.ir است و مردم در صورت ملاحظه سایت های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار