نماینده مردم تهران و مدیرمسوول روزنامه اعتماد در نامه ای به رییس جمهوری با اشاره به تعطیلی روزنامه ها از سوی ستاد مبارزه با کرونا گفت: در این روزهای حساس حضور رسانه های کاغذی می تواند دولت و مردم را برای عبور هرچه سریعتر و البته کم هزینه تر از کرونا یاری کند؛ لذا از حضرتعالی می خواهم دستور فرمایید انتشار هرچه سریعتر مطبوعات در دستور کار ستاد مبارزه با کرونا قرار گیرد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :
در نامه الیاس حضرتی خطاب به حسن روحانی آمده است:
«بسمه تعالی
رییس محترم جمهور، جناب آقای دکتر حسن روحانی، دام عزه
سلام عرض می کنم و اعیاد را تبریک می گویم. همانطوری که مطلعید ستاد مبارزه با کرونا تا اطلاع ثانوی چاپخانه ها و در پی آنها روزنامه ها را تعطیل اعلام کرده است. در اینکه همه اقشار و صنوف باید تصمیمات ستاد را محترم شمارند و اوامر و نواهی اش را گردن بگذارند تردیدی نیست، اما در این میان نباید از آسیب جدی تعطیلی رسانه های مکتوب غافل شد.
جنابعالی خود بر این امر واقفید که روزنامه ها در صف اول مبارزه با دروغ و تدلیس رسانه های ضدانقلاب قرار دارند و نبودشان فضا را برای شلتاق مغرضان در ماهواره و موبایل بازتر می کند. روزنامه ها با دعوت از نخبگان سیاسی و فرهنگی توانسته اند و می توانند راه را بر ابتذال و فیک نیوز ببندند و در مواقع خطیر، پل ارتباطی قابل اعتمادی بین مردم و مسئولان باشند. برای همین لازم است تا با وضع پروتکل های فنی و بهداشتی شرایط حضور موثر روزنامه ها در جامعه فراهم شود و با مساعدت دولت مطبوعات بعد از این وقفه نسبتا طولانی به بازار برگردند.
اگر هرچه زودتر نوردهای چاپ به گردش درنیایند عملا روزنامه ها که در سالیان اخیر همواره با بحرانهای ریز و درشت درگیر بوده اند، با بحران بزرگتر تعطیلی روبرو می شوند و روزنامه نگاران خدوم و دلسوز و کاردان از کار بیکار شده و درست در روزهایی که جامعه باید از حضور ایشان بهره مند شود تاثیرگذاری شان را از دست می دهند. این اتفاق نامبارک نه به نفع کشور است و نه مبارزه با کرونا را کمکی خواهد کرد. کرونا قطعا جدی ترین معضل کشور است و همه باید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار