مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: این سازمان برای حمایت از تولیدکنندگان و تنظیم بازار زعفران به شکل هدفمند به بازار ورود پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران، « حسین شیرزاد » افزود: با توجه به شرح وظایف سازمان مرکزی تعاون روستایی در زمینه حمایت از تولیدکنندگان و تنظیم بازار محصولات کشاورزی، رصد مداوم بازار زعفران و پایش مستمر قیمت این محصول با شروع فصل برداشت، به ویژه در مراکز اصلی تولید نظیر استان های خراسان رضوی و جنوبی، در دستور کار سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور قرار داشته تا اقدامات عوامل واسطه و سودجو و تبانی احتمالی آنها در بازار، قیمت زعفران را با شیب کاهنده و غیر منصفانه روبه رو نسازد.
وی درباره نحوه اقدام سازمان متبوع خود در تعادل بخشی به بازار زعفران امسال تصریح کرد: اکنون، تجهیز منابع مالی لازم برای ورود گسترده تر در بازار زعفران به کمک شبکه تعاونی های روستایی کشور در مرحله نهایی قرار دارد و با همکاری بانک کشاورزی مقرر شده تا خط اعتباری قابل ملاحظه ای در چارچوب خرید توافقی این محصول به منظور تأمین به هنگام منابع مالی اتحادیه های متقاضی خرید فراهم آید.
شیرزاد اضافه کرد: علاوه بر این، سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران درصدد است تا از محل منابع در اختیار خود- امکانات مالی قابل توجهی را به اتحادیه های ملی تزریق نماید و تلاش می شود تا با خرید حجم بیشتری در بازار وارد شود.
شیرزاد با اعلام اینکه تعدادی از بانکهای خصوصی نیز در این ارتباط برای تخصیص تسهیلات لازم اعلام آمادگی کرده اند و شبکه تعاونی های روستایی استان خراسان رضوی، اتحادیه تعاونی های تولید و اتحادیه ملی باغداران کشور نیز آمادگی کامل خود را برای احداث مراکز خرید در فصل برداشت و خرید مقادیر معتنابهی زعفران با بهای منصفانه و عادلانه و جلوگیری از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار