دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران تهاجم عربستان به یمن را از مصادیق بارز نقض حقوق بشر برشمرد و گفت: کشورهای اسلامی باید با فشار همه جانبه بر رژیم آل سعود هر چه سریع تر جلوی این نسل کشی فجیع را بگیرند.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، امیردریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در دیداربا ارتشبد «قمر باجوا» فرمانده ارتش پاکستان بر ضرورت همگرایی و همکاری کشورهای منطقه در مبارزه با هرگونه اقدام ناامن ساز و بی ثبات کننده تاکید کرد.
شمخانی با اشاره به راهبرد آمریکا برای ایجاد اختلاف و درگیری بین کشورهای اسلامی که با هدف حفظ امنیت رژیم صهیونیستی و گسترش دامنه نفوذ و تسلط واشنگتن صورت می گیرد، تصریح کرد: رویکرد راهبردی جمهوری اسلامی ایران تقویت روابط و همکاری هر چه بیشتر با کشورهای منطقه به ویژه با همسایگان بوده و در این راستا پاکستان از جایگاه ویژه ای برخودار است. 
*کشورهای اسلامی با فشار همه جانبه بر رژیم آل سعود جلوی نسل کشی فجیع در یمن را بگیرند
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با اشاره به اراده رهبران ایران و پاکستان بر گسترش روابط تهران - اسلام آباد در همه حوزه ها، بر ضرورت گسترش همکاری های دفاعی، امنیتی واقتصادی در چارچوب ایجاد امنیت پایدار در منطقه تاکید کرد.
وی، همکاری های اقتصادی ایران و پاکستان به ویژه در استان های مرزی دو کشور در ایجاد رفاه و آرامش ساکنان این مناطق و افزایش ضریب امنیتی مرزها حائز اهمیت توصیف کرد و آمادگی کشورمان را برای توسعه این همکاری ها اعلام کرد.
شمخانی، جنگ تمام عیار عربستان علیه مردم مظلوم یمن را از مصادیق بارز ایجاد و گسترش نا امنی در منطقه و نقض آشکار حقوق بشر ذکر کرد و افزود: کشورهای اسلامی باید با فشار همه جانبه بر رژیم آل سعود هر چه سریع تر جلوی این نسل کشی فجیع را بگیرند.
* تصمیم قاطع ارتش پاکستان برای مقابله ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار