آستارا - ایرنا - رئیس اداره استاندارد بندر مرزی آستارا گفت: ۹۵ گواهینامه انطباق با استانداردهای ملی برای ۲ هزار و ۲۲۸ تن کالای صادراتی و ۱۹۹ گواهینامه برای ۷۶ هزار و ۸۷۳ تن کالای وارداتی در سال گذشته، در این شهرستان صادر شده است.

شاهرخ جعفری روز چهارشنبه اظهار کرد: اداره استاندارد آستارا طبق قانون بر اقلام مشمول مقررات استاندارد اجباری، نظارت و در صورت انطباق آنها با استانداردهای ملی، گواهینامه صادر می کند.
وی افزود: در سال ۹۸ بیشتر کالاهای صادراتی مشمول گواهینامه استاندارد شامل انواع کشمش و خرما به وزن ۲ هزار و ۲۲۸ تن به ارزش ۱۹۷ میلیارد و ۴۱۹ میلیون ریال بوده و تعداد گواهینامه های کالاهای صادراتی نسبت به سال ۹۷، ۶۴ درصد کاهش یافته است.
وی اظهار کرد: در سال گذشته بیشتر کالاهای وارداتی مشمول گواهینامه استاندارد نیز شامل انواع تخته چند لا و خوراک دام به وزن ۷۶ هزار و ۸۷۳ تن به ارزش هزار و ۱۰ میلیارد و ۶۲۸ میلیون ریال بوده و شمار گواهینامه های کالاهای وارداتی نسبت به سال ۹۷، ۴۸ درصد افزایش یافته است.
رئیس اداره استاندارد آستارا تعداد اظهارنامه های ارائه شده از سوی تجار و صاحبان کالاها برای تعیین ماهیت کالاهای صادراتی در سال قبل را، ۷۴۵ فقره و تعداد اظهارنامه های کالاهای وارداتی را ۲۵۱ فقره اعلام کرد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و با داشتن اداره کل گمرک و سه مرز زمینی، دریایی و ریلی از مبادی مهم صادرات و واردات ایران است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار