۲ روزنامه مهم چاپ ایالات متحده، در یادداشت هایی هم صدا با درخواست های جهانی، دولت آمریکا را به کاهش تحریم های ایران به دلیل شیوع ویروس کرونا دعوت کردند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، روزنامه « نیویورک تایمز » در یادداشت سردبیری بامداد امروز خود به بررسی وضعیت شیوع ویروس «کووید ۱۹» در ایران همزمان با تحریم های یکجانبه آمریکا پرداخت و نوشت در زمان بحران این بیماری است که باید تحریم های ایران کاهش یابد.
در ابتدای این یادداشت با اشاره به تعداد مبتلایان ویروس کرونا در ایران، عدم ورود مواد دارویی مورد نیاز به ایران به دلیل تحریم ها و همچنین کارزار موسوم به «فشار حداکثری» دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا علیه تهران، توصیه شده که واشنگتن برای کمک به ایرانی ها تحریم ها را کاهش دهد تا ثابت کند مشکلی با مردم این کشور ندارد.
نیویورک تایمز با بیان اینکه اظهار همدردی در زمان بحران، سیاست خارجی مفیدی است، نوشت: «با این حال دولت ترامپ هفته قبل [حلقه] تحریم ها را تنگ تر کرد و چندین شرکت در جهان را به بهانه تعاملات چشمگیر در حوزه محصولات پتروشیمی با ایران در لیست سیاه قرار داد... [در حالی که] ایران از صندوق بین المللی پول، کمک اضطراری ۵ میلیارد دلاری و یک لیست بلند از تجهیزات ضروری [پزشکی] از دستکش و ماسک گرفته تا دستگاه های تنفسی سیار، درخواست کرده است».
این روزنامه با تاکید بر لزوم برآورده شدن فوری خواسته های ایران، توضیح داد: «با اینکه دولت ترامپ می گوید که به مردم ایران پیشنهاد کمک داده و می خواهد ارسال دارو به ایران را تسهیل کند اما این پیشنهاد شرایط بسیار زیادی دارد و واردکنندگان می گویند که برای پیدا کردن بانک هایی که راضی به حرکت در فرایند پیچیده تامین مالی آنها باشند، مشکل بزرگی است».
نیویورک تایمز در ادامه افزود: «اضافه کردن تحریم ها، آنهم در حالی که ایران دچار مشکل ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار