ارومیه- ایرنا- مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی با اشاره به نبود خدمت اینترنت پرسرعت در روستاهای استان تا پیش از دولت تدبیر و امید گفت: در حال حاضر ساکنان یک هزار و ۶٧۶ روستای بالای ۲۰ خانوار استان از این خدمت پیشرفته مخابراتی بهره مند هستند.

قاسم جلیلی نژاد روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال های اخیر اعلام کرده بودیم که روستاهای بالای ۲۰ خانوار از اینترنت پرسرعت برخوردار می شوند و این وعده را در ٢ فاز عملیاتی کردیم که در فاز اول تحت عنوان پروژه اینترنت روستایی و در قالب اعتبارات طرح USO یک هزار و ۴۰۹ روستا از اینترنت پر سرعت برخوردار شدند.
وی اضافه کرد: در فاز دوم که تحت عنوان پروژه همت نام گذاری شده است، یک هزار و ۱۴۲ روستا به اینترنت پرسرعت مجهز می شوند و تاکنون ۲۶۷ روستا تجهیز شده و زیرساخت و فونداسیون ۹۰ درصد بقیه سایت ها انجام شده است.
وی تأکید کرد: در صورت تامین تجهیزات در اسرع وقت ۱۰۰ درصد روستاهای بالای۲۰ خانوار استان به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند.
وی ادامه داد: تامین زیرساخت های خدمات مالی، کشاورزی، آموزش و سلامت جزء تکالیف وزارت ارتباطات در قالب برنامه ششم توسعه کشور است که در این راستا تامین زیرساخت های اینترنت پرسرعت برای هوشمندسازی در اولویت کاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان قرار دارد.
وی تاکید کرد: همچنین در حال حاضر همه شهرهای آذربایجان غربی به نسل سوم و چهارم تلفن همراه مجهز شده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان غربی گفت: ۴۰۳ دفتر فعال فناوری اطلاعات روستایی در این استان وجود دارد که ۲۵ دفتر مجوز خود را در سال جدید دریافت کرده است.
جلیلی نژاد اظهار داشت: درخواست های تاسیس دفاتر فناوری اطلاعات به طور ماهیانه توسط پست بانک بررسی و در صورت احراز شرایط مجوز آنها صادر می شود که البته محدودیتی برای اعطای مجوز وجود ندارد.
در سال ۱۳۹۰ با تصویب مجلس شورای اسلامی و ابلاغ معاونت توسعه مدیریت و منابع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار