معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: به دلیل موافقت نکردن ستاد ملی مقابله با کرونا، رئیس جمهور در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صمت حضور نمی یابد و آقای جهانگیری فردا در مجلس حضور می یابد.

آقای حسینعلی امیری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در خصوص حضور رئیس جمهور در جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: آقای رئیس جمهور تابع نظر ستاد ملی مقابله با کرونا است.
وی افزود: ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد که ما صلاح نمی دانیم آقای رئیس جمهور فردا در جلسه رای اعتماد در مجلس حضور یابد لذا به دنبال عدم موافقت ستاد، آقای رئیس روحانی برای معرفی آقای علیرضا رزم حسینی فردا در مجلس حضور نمی یابد اما آقای اسحاق جهانگیری، معاون اول وی در این حضور می یابد.
معاون پارلمانی رئیس جمهور در واکنش به اظهارات یکی از اعضای هیات رییسه مجلس مبنی بر مخالفت مجلس با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور در جلسه رأی اعتماد، گفت: ما درخواستی برای حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانس به مجلس ندادیم.
وی ادامه داد: چند روز پیش من به آقای قالیباف گفتم که حضور آقای رئیس جمهور در جلسه روز سه شنبه مجلس، تابع نظر ستاد ملی مقابله با کرونا است؛ اگر اجازه دادند، آقای روحانی حضور پیدا می کند اگر نه آقای جهانگیری می آیند.
آقای امیری خاطر نشان کرد: با توجه به ماده ۲۰۴ قانون آیین نامه داخلی مجلس مبنی بر اینکه رئیس جمهور می تواند پاسخ مخالفان وزیر پیشنهادی را به شخص دیگری بسپارد، من از رئیس مجلس درخواست کردم که اگر آقای رئیس جمهور نیامد، شما اجازه دهید که آقای جهانگیری مانند جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی به اظهارات مخالفان پاسخ دهد.
وی تصریح کرد: در زمان معرفی آقای خاوازی به عنوان وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی نیز، آقای رئیس جمهور به دلیل موافقت نکردن ستاد ملی مقابله با کرونا به جلسه رأی اعتماد نیامد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار