سردار بزرگ دل ها از زبان شخصیت های عراقی منتشر شد

لوگوی ایرنا ایرنا . دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۱۳
تهران- ایرنا- کتاب «سردار بزرگ» که از سوی رایزنی فرهنگی ایران در عراق تهیه شده مجموعه مقالات تألیفی از زبان شخصیت های عراقی است که پیرامون شخصیت سردار دل ها شهید قاسم سلیمانی به رشته تحریر درآمده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد اسدی موحد روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با تشریح جزئیات تهیه و آماده سازی این کتاب، اظهارداشت: به مناسبت فرارسیدن نخستین سالگرد عروج ملکوتی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، کتاب «سردار بزرگ» با همکاری مؤسسه بین المللی الهدی وابسته به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با شمارگان یک هزار نسخه منتشر شد.
وی ادامه داد: این اثر، مجموعه ای از مقالات تألیفی توسط شخصیت های عراقی است که در پاسخ به پرسش هایی پیرامون شخصیت شهید فرمانده حاج قاسم سلیمانی به رشته تحریر درآمده است.
رئیس موسسه فرهنگی وهنری و انتشارات بین الملل الهدی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: درجلد نخست این مجموعه، مصاحبه با عادل عبدالمهدی، محمد الحیدری، محمد الغبان، کاظم الجابری، موسی الاعرجی، ایاد الارنؤوطی، هاشم الکندی، ماجد الشویلی، حجج اسلام همام حمودی، فؤاد المقدادی، سید هاشم الحیدری، سامی المسعودی، یوسف الناصری، رعد الباهلی، کاظم العبادی و عقیل الشبکی به چاپ رسیده است.
وی ادامه داد: کتاب سردار بزرگ نخستین قسمت از این سلسله بوده و به زودی بخش های بعدی آن از سوی رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق آماده و توسط این موسسه انتشاراتی منتشر خواهد شد.
او در عین حال یادآور شد: رایزنی فرهنگی کشورمان در عراق پیش از این، در راستای اقدامات فرهنگی حوزه نشر معارف اسلامی، کتاب وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس را به زبان عربی تهیه، تنظیم و چاپ کرده است.
رئیس موسسه فرهنگی و هنری و انتشارات بین الملل الهدی در بخش دیگری از سخنان خود توزیع هزار جلد کتاب شهید القدس در میان نخبگان عراقی، فعالیت و باز نشر مطالب ...

سرخط اخبار