ارتش جمهوری اسلامی مایه افتخار ملی و مورد محبت مردمی است

شبستان پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
استاندار زنجان به نقش مهم ارتش جمهوری اسلامی در دفاع از مرزهای کشور اشاره کرد و گفت: ارتش جمهوری اسلامی مایه افتخار ملی و مورد محبت مردمی است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از زنجان، فتح الله حقیقی در مراسم رژه ارتش جمهوری اسلامی که با حضور مسؤولان و نیروهای نظامی و انتظامی در زنجان برگزار شد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی با فراز و نشیب های بسیاری در طول چهل سال عمر بابرکت خود روبه رو بوده است.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه وجود نیروهای نظامی و انتظامی ارتش و سپاه در عبورانقلاب از گردنه ها بسیار اثرگذار است، ادامه داد: پس از انقلاب شایعه انحلال ارتش مطرح بود که با درایت امام راحل و نامگذاری 29 فروردین به نام روز ارتش خنثی شد.
وی با بیان اینکه در هر کشوری نیروهای مسلح برای دفاع از کشور تشکیل می شود، گفت: نیروهای مسلح مایه افتخار ملی و مورد محبت مردم هستند.
مقام عالی استان با یادآوری اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران ویژگی های منحصر به فردی دارد، گفت: وجود فرمانده عالمى، هچون مقام معظم رهبری بر این نیرو در دنیا نایاب است؛ مردمی بودن نیروهای مسلح ارتش هم از دیگر ویژگی های آن است.
استاندار زنجان با اشاره به اینکه در هشت سال جنگ تحمیلی ارتش در کنار سپاه جانانه در مقابل دشمن ایستاد، افزود: ارتش جمهوری اسلامی مقتدرتر از گذشته آماده مقابله با دشمنان کشور است.
حقیقی با اشاره به ناتوانی دشمن در جنگ رودر رو با ایران ادامه داد: اتحاد و انسجام از موضوعات مورد تاکید در ایران است و مقام معظم رهبری هم همواره توطئه های دشمن در راستای ایجاد شکاف بین مردم و دولت را مورد تاکید قرار می دهند.
فرمانده تیپ 216 زرهی زنجان هم در سخنانی نامگذاری این روز به نام ارتش را موجب اقتدار ارتش خواند و گفت: ارتش در هشت سال جنگ تحمیلی از مرزهای کشور دفاع کرد و در این راه شهدای بسیاری به انقلاب ...