بنابر اعلام رئیس سازمان حج و زیارت در جلسه شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری، نام نویسی کاروان های حج ۹۹ در بهمن ماه آغاز می شود.

خبرگزاری شبستان ، گروه قرآن و معارف: جلسه شورای برنامه ریزی بعثه مقام معظم رهبری، با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و علی رضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت و معاونان و مدیران بخش های مختلف بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت، امروز در تهران برگزار شد .
سرپرست حجاج ایرانی در ابتدای این جلسه با تبریک ولادت باسعادت پیامبر اکرم (صلی الله علیه واله وسلم) و امام جعفر صادق (علیه السلام) به بیان روایتی در خصوص اهمیت مسئولیت پذیری پرداخت و گفت: پیامبر اکرم (ص) در سخن نورانی خویش می فرمایند که «کلکمْ راعٍ وَ کلکمْ مَسْؤُولٌ عَنْ رَعِیتِهِ» همه ما در حیطه کاری که برعهده گرفته ایم، مسئول هستیم و باید پاسخگو باشیم. هر کجا اختیار و پذیرش وظیفه وجود داشته باشد، پاسخگوئی و مسئولیت هم به همراه دارد .
وی افزود: همه ما باید در خصوص کاری که برعهده گرفته ایم، خودمان را ارزیابی کنیم. این ارزیابی نشان دهنده این است اگر مشکلاتی در مسیر کارمان وجود دارد با برنامه ریزی و به سازی می توانیم آن را برطرف کنیم .
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تصریح کرد: خوشبختانه ارزیابی که در خصوص حج تمتع و اربعین ۹۸ صورت گرفت، نشان می دهد موفقیت های وجود دارد؛ البته برخی مشکلاتی در این مسیر هست که باید آسیب شناسی و بررسی کرد تا برای برنامه های سال آینده این مشکلات و آسیب ها برطرف شوند .
وی در ادامه از اقدام موفق شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی در حج تمتع و اربعین ۹۸ در خصوص اعزام زائران ایرانی تقدیر کرد و گفت: خوشبختانه شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی امسال به خوبی عمل کرد، آمار ثبت شده، کاهش میزان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار