بیش از یک سوم ازدواج ها در کشور منجر به طلاق می شود

آفتاب نیوز جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آمار رسمی، بیش از یک سوم ازدواج ها در کشور منجر به طلاق می شود.

آفتاب نیوز :
بهمن طاهرخانی در مراسم افتتاح سامانه تصمیم (کنترل و کاهش طلاق) شهرسان تاکستان استان قزوین اظهار کرد: طلاق یکی از آسیب های اجتماعی جدی در جامعه است و بر اساس آمار رسمی بیش از یک سوم ازدواج ها در کشور منجر به طلاق می شود.
وی افزود: باید تلاش شود از میزان پدیده شوم طلاق در استان قزوین و شهرستان ها کاسته شود.
نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نظامنانه ای برای اظهارنظر رصد اجتماعی مسائل اجتماعی تهیه شده که نیازمند داده است و یکی از جاهایی که می تواند داده ارائه دهد سامانه های تصمیم است.
طاهرخانی اضافه کرد: آمارها قبلا به صورت دستی و سنتی انجام می شد و نمی توانستیم داده ها را کامل دریافت کنیم اما با راه اندازی سامانه تصمیم و اینترنتی شدن، اطلاعات زیادی از داده ها استخراج و به دست می آید.
وی خاطرنشان کرد: از داده های به دست آمده می توان در آیین نامه ها، تصویب قوانین و کاهش آسیب های اجتماعی به ویژه طلاق بهره برد.
این نماینده مجلس تصریح کرد: گرچه اعلام شده در سال ،97 دو درصد طلاق نسبت به سال 96 کاهش یافته که باید گفت این مهم با ایجاد موانع بین زوجین تحقق یافته و اگر موانع ایجاد نمی شد آمار طلاق در سال 97 نسبت به 96 هم بالاتر برد.
طاهرخانی افزود: بهزیستی، از نهادهای حمایتی است که در تامین نیازها و رفع مشکلات افراد خاص جامعه که با مشکل مواجه هستند، گام های ارزنده ای برمی دارد و وظایف خطیری را برعهده دارد تا افراد دارای مشکل، بتوانند به حیات طبیعی خود ادامه دهند.

سرخط اخبار