رییس کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: رعایت هر یک از اصول فاصله گذاری، اجرای پروتکل ها و تقویت بهداشت یا درمان، محدودیت و مدیریت هوشمند به تنهایی کافی نیست و یک طرح جامع مدیریت هوشمند لازم است. همچنین برنامه ها باید قابل اجرا، اثر بخش و کم هزینه باشند و وجود یک همبستگی کامل بین مجریان، تصمیم سازان و تصمیم گیرندگان الزامی است.

به گزارش جام جم آنلاین از ایسنا، دکتر حسین ذوالفقاری در جلسه شورای فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران که با حضور فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران، استاندار تهران، روسای دانشگاه های علوم پزشکی و سایر اعضا برگزار شد، در خصوص تصمیم سازی ها، گفت: تصمیم گیری های پراکنده و جزیره ای باعث صرف هزینه و عدم حصول نتیجه مطلوب است.
ذوالفقاری با اشاره به طرح هوشمند اعمال محدودیت های کرونایی، گفت: در این طرح وضعیت استان ها براساس شاخص های تعیین شده از سوی وزارت بهداشت در هر هفته ارزیابی می شود و محدودیت ها با توجه به وضعیت آنها به صورت هفتگی تعیین می شود یعنی اگر استانی از وضعیت قرمز به شرایط نارنجی رسید، اعمال محدودیت ها در آن استان کاهش می یابد اما اگر هفته آینده به وضعیت قرمز بازگشت اعمال محدودیت ها افزایش می یابد.
وی درخصوص تعیین شهرهای نارنجی، قرمز و زرد گفت: وضعیت شهرها براساس تعداد بستری شدگان نسبت به ۱۰۰ هزار نفر جمعیت در روز تعیین می شود یعنی اگر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت ۴ مورد بستری در روز باشند وضعیت شهر زرد، اگر شش نفر بستری باشند وضعیت شهر نارنجی و اگر ۱۰ نفر بستری باشند وضعیت شهر قرمز است.
7 برنامه برای کنترل کرونا در حال اجراست
وی افزود: اگر یکباره محدودیت ها را برداریم ممکن است بیماری برگردد و اعمال محدودیت های مجدد هزینه بسیار بالایی دارد. محدودیت ها یکی از هفت برنامه برای کنترل بیماری کروناست، طرح شهید سلیمانی، طرح مشارکت مردم، طرح تست گسترده، طرح آموزش و رعایت پروتکل های بهداشتی از دیگر برنامه هاست که باید ببینم کدام برنامه اثربخش تر است.
ذوالفقاری لازمه کاهش محدودیت ها یعنی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار