اذعان آمریکا به ناتوانی در شناسایی خریداران نفت ایران

خبر آنلاین چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹
تسنیم به نقل از رویترز نوشت: معاون وزیر انرژی آمریکا با اذعان به ناتوانی کشورش در شناسایی خریداران نفت ایران گفت: اگر این افراد شناسایی شوند، خزانه داری آمریکا آنها را مجازات می کند. سوالاتی وجود دارد که چه کسی در چین نفت ایران را میخرد. آیا دولت چین است؟

یک مقام ارشد انرژی آمریکا گفت شرکت های نفت چینی مثل سینوپک و شرکت ملی نفت چین و سایر شرکت ها قصد دارند خرید نفت از ایران را کاهش دهند ولی مشخص نیست کدام بخش های دولت چین همچنان نفت ایران را می خرند.
دن برویلت، معاون وزیر انرژی آمریکا گفت صادرات نفت ایران به شدت کنترل می شود و واشنگتن هر کسی را که تحریم هایش را نقض کند، در لیست سیاه قرار می دهد.
آمریکا پس از خروج از قرارداد برجام که در ۲۰۱۵ بین تهران و شش قدرت بزرگ دنیا بسته شده بود، تحریم ها علیه این عضو اوپک را از سرگرفت. واشنگتن در تلاش برای صفر کردن فروش نفت ایران در ماه می معافیت ها برای خرید نفت ایران را لغو کرد.
برویلت گفت:« ما همچنان کمپین حداکثر فشار را ادامه می دهیم چون خواستار تغییر ایران هستیم» .
وی در دیدار از ابوظبی گفت:« اگر این افراد شناسایی شوند، خزانه داری آمریکا آنها را مجازات می کند و سوالاتی وجود دارد که چه کسی در چین نفت ایران را میخرد. آیا دولت چین است؟ »
خریداران چینی در خرید نفت خام ایران و ونزوئلا به خاطر افزایش تحریم های آمریکا بر این دو کشور محتاط هستند.
ولی در بحبوحه افزایش جنگ تجاری با واشنگتن، پکن در اواخر ماه اوت ۵ درصد عوارض بر واردات نفت خام آمریکا وضع کرد که از اول سپتامبر اجرایی می شود.
برویلت گفت آمریکا همچنان تولید نفت خود را افزایش می دهد حتی اگر این کار بر سازمان کشورهای صادر کننده نفت فشار بیاورد. اوپک سعی دارد برای حمایت از قیمت نفت، عرضه نفت خام خود را کاهش دهد.
وی اضافه کرد:« ما سیاست هایی تدوین کرده ایم که باعث تقویت تولید انرژی در سراسر آمریکا می شود. بنابراین هرگونه تاثیر احتمالی بر اوپک یا قیمت نفت باعث نگرانی ما ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار