پرورش دهندگان بلدرچین می گویند: سازمان جهاد کشاورزی خوزستان به بهانه های مختلف مانع از فروش دان بلدرچین توسط شرکت های تامین کننده خوراک دامی به ما می شود اما مسئولان جهاد مدعی هستندکارگاه های بلدرچین مجوز ندارند و ما نمی توانیم خوارک دام مورد نیاز آن ها را تهیه کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، قطعاً مهمترین کار در پرورش و نگهداری بلدرچین تهیه دان بلدرچین مناسب و با کیفیت است و عدم توجه به نیازهای غذایی بلدرچین سبب می شود مزرعه پرورش بلدرچین دچار بحران شده و در بهترین حالت ممکن سود آوری اقتصادی خود را از دست دهد و یا با تلفات سنگین این پرونده روبرو شود.
بر اساس این گزارش، اما سازمان جهاد کشاورزی خوزستان به عنوان متولی تامین و تهیه دان بلدرچین به بهانه های مختلف مانع از فروش دان بلدرچین توسط شرکت های تامین کننده خوراک دامی شده است ای در حالی است که در خوزستان ده ها کارگاه پرورش بلدرچین در شهرهای مختلف استان مشغول فعالیت هستند که علاوه بر فراهم کردن فرصت اشتغال برا بالغ بر 400 نفر و آورد اقتصادی برای تولید کننده سبب شده است گوشت این پرونده که از رزش های غذایی بالایی برخوردار است وارد سفره مردم بشود.
سنگ اندازی سازمان جهاد کشاورزی در تهیه دان بلدرچین
حسن برمکی مسئول اقتصاد مقاوتی سازمان بسیج سازندگی سپاه ولی عصر در این رابطه در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: حدود 6 تا 7 سال است که مجموعه سپاه و بسیج در این عرصه فعالیت های حمایتی خود را از کارگاه های تولید بلدرچین انجام داده و به نتایجی خوبی دست پیدا کرده است.
وی افزود: در بحث تولید بلدرچین تا کنون 3 کشتارگاه در استان راه اندازی و بیش از 50 کارگاه اساسی در حال پرورش پرنده بلدرچین در سطح استان هستند که بالغ بر 400 نفر در این صنعت مشغول فعالیت هستند.
مسئول اقتصاد مقاوتی سازمان بسیج سازندگی سپاه ولی عصر با بیان اینکه گوشت بلدرچین در مقایسه با گوشت مرغ از ارزش غذایی غنی تری برخوردار بوده و تقریبا وارد سفره مردم شده است، گفت: ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار