نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، می گوید که این مجلس مراحل طرح استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، را پیش می برد.

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا با بیان اینکه تخلفات ترامپ محرز شده، از کمیته قضایی این مجلس خواست طرح استیضاح ترامپ را برای رأی گیری در صحن اصلی و ارسال آن به سنا، تدوین کند.
به گزارش فارس، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز پنج شنبه با بیان اینکه بر اساس شواهد تخلفات «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا محرز شده، رسما دستور نگارش طرح استیضاح وی را صادر کرد.
پلوسی که روز گذشته برای بررسی نحوه پیشبرد روند استیضاح و گام های بعدی در این مسیر با هم حزبی هایش جلسه گذاشته بود، امروز در یک نشست خبری گفت: «رئیس جمهور از قدرت خود سوء استفاده کرده، امنیت ملی ما را تضعیف کرده است و سلامت انتخابات های ما را خدشه دار کرده است.»
وی با بیان اینکه اقدامات ترامپ بر خلاف خواسته های بنیانگذاران آمریکا و بر ضد سوگند ریاست جمهوری بوده است، گفت: «امروز از رئیس [کمیته قضایی] می خواهم که نگارش بندهای استیضاح را پیش ببرد.»
کاخ سفید در واکنش به بیانیه پلوسی، عنوان کرده است که «دموکرات ها باید از خود شرمسار باشند... آماده یک محاکمه منصفانه در سنا هستیم.»
اظهارات پلوسی یک روز پس از آن مطرح شد که از چهار حقوقدان حاضر در نشست کمیته قضایی مجلس نمایندگان، سه نفر تأیید کردند که خواسته های ترامپ از «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین مصداق سوء استفاده از قدرت بوده و شاخصه های لازم برای توصیف به عنوان «جرم استیضاح پذیر» را داراست.
پیش از این هم در جریان جلسات استماع در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان، شماری از شهود، از جمله «گوردون ساندلند» سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا، تأیید کرده بودند که ترامپ برای منافع شخصی، به دنبال «بده بستان» با زلنسکی بوده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار