نماینده دائم دولت دمشق در سازمان ملل متحد دوشنبه شب در نامه ای جداگانه به دبیرکل این سازمان و رییس دوره ای شورای امنیت، از اقدام نیروهای نظامی خارجی از جمله نیروهای آمریکایی و ترکیه ای برای به آتش کشیدن ده ها هزار هکتار زمین های زراعی در منطقه الجزیره این کشور شکایت کرد.

ایرنا: نماینده دائم دولت دمشق در سازمان ملل متحد دوشنبه شب در نامه ای جداگانه به دبیرکل این سازمان و رییس دوره ای شورای امنیت، از اقدام نیروهای نظامی خارجی از جمله نیروهای آمریکایی و ترکیه ای برای به آتش کشیدن ده ها هزار هکتار زمین های زراعی در منطقه الجزیره این کشور شکایت کرد.
به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا)، الجعفری در این نامه که علیه کشورهای خارجی در راس آن آمریکا، انگلیس فرانسه، ترکیه و رژیم اشغالگر صهیونیستی که به صورت غیرقانونی در این کشور حضور دارند تنظیم شده است تأکیدکرد: نیروهای اشغالگر آمریکا و ترکیه عمدا محصولات کشاورزی در سوریه را با هدف خالی کردن سبد غذایی سوری ها به آتش می کشند.
وی این اقدام [نیروهای خارجی و بیگانه] در به آتش کشیدن مزارع کشاورزی سوریه را جنایت و نماد تروریسم اقتصادی جدید در حق شهروندان سوری خواند وگروه های تروریستی و شبه نظامیان جدایی طلب وابسته به نیروهای متجاوز را در این مسأله دخیل دانست.
به گفته جعفری یکی دیگر از اهداف آمریکا برای به آتش کشیدن زمین های کشاورزی آن است که مانع از دسترسی شهروندان سوری برای استفاده از این زمین های وسیع شود که از اشغال گروه های تروریستی آزاد شده است.
نماینده سوریه در سازمان ملل متحد افزود: بالگردهای آپاچی نیروهای اشغالگر آمریکا اخیرا به طور عمد بالن های آتش زا به سوی زمین های کشاورزی که در حال برداشت محصول بودند، هدایت کردند که بدنبال آن چندین روستا در اطراف شهر الحسکه (شرق سوریه) آتش گرفت.
الجعفری همچنین گفت: آمریکا، انگلیس، فرانسه، ترکیه و رژیم صهیونیستی از مرحله جنگ نیابتی و حمایت مالی و تسلیحاتی از گروه های تروریستی فرامرزی و شبه نظامیان جدایی طلب به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری