اعتمادآنلاین| عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و تمرکززدایی از تهران آخرین تصمیمات در زمینه انتقال پایتخت سیاسی–اداری کشور را تشریح کرد.
ابوالفضل ابوترابی، عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی درخصوص اولویت های شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و تمرکززدایی از تهران، اظهار داشت: همکاری خوبی با مرکز همکاری های تحول و پیشرفت ریاست جمهوری داشته ا‍یم و فرایندهای خوبی طی شده است.
عضو ناظر مجلس در شورای ساماندهی مرکز سیاسی و اداری کشور و تمرکززدایی از تهران با بیان اینکه جانمایی و همه موارد در زمینه انتقال پایتخت مشخص شده است، بیان کرد: قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) نیز نامه ای را رسماً به رئیس جمهور ارسال کرده و بدون اینکه پولی از دولت بخواهد عنوان کرده که ساماندهی تهران را انجام می دهد و انتقال پایتخت سیاسی و اداری را نیز به سرانجام می رساند.
وی افزود: قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) بدون اینکه پولی بخواهد و هزینه ای بر دولت بار کند، عنوان کرده که این توان را دارد و و باید ببینیم تصمیم رئیس جمهور چیست؟ رئیس جمهور نیز نامه ای به دبیر شورایعالی انتقال پایتخت؛ یعنی وزیر راه و شهرسازی داده و منتظریم تا مشخص شود بعد از کرونا این نامه نگاری ها به کجا می رسد.
ابوترابی ادامه داد: اگر در بحث انتقال پایتخت سیاسی و اداری خوب عمل کنیم، مدیریت جمعیت و ساماندهی تهران به نتیجه می رسد.
عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساماندهی تهران مهمتر از انتقال پایتخت سیاسی و اداری کشور است، گفت: خروج پادگان ها، خروج دانشگاه ها، خروج ایران خودرو و سایپا ازجمله اقداماتی است که باید ...

سرخط اخبار