رئیس سازمان حج و زیارت گفت: عربستان سعودی درباره زمان اعلام لغو یا برپایی حج دو وقت پایان ماه مبارک رمضان و هشتم شوال را تعیین کرده بودند، اما هنوز زمان قطعی را مشخص نکرده اند.

آقای علیرضا رشیدیان در حاشیه رونمایی از ماکت قبور ائمه بقیع در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: در خصوص برگزاری حج ۹۹ همگان در انتظار آن هستیم که دولت عربستان اعلام کند، آمادگی ارائه خدمات با حفظ امنیت و سلامت زائران برای حج سال ۱۴۴۱ را دارد یا ندارد.
وی افزود: باید برای برگزاری حج امسال برنامه ریزی کنیم تا هر زمان که طرف عربستانی اعلام وضعیت کرد با مشکلی مواجه نشویم از این رو کلیه اقدامات لازم درباره نام نویسی، معاینات پزشکی، قرارداد مسکن، حمل و نقل، مسائل پزشکی انجام شده است و حتی آمادگی لازم برای اقدامات پزشکی به دلیل شیوع ویروس کرونا در خصوص اقامت، تغذیه و حمل و نقل نیز فراهم است.
آقای رشیدیان با بیان اینکه طبق برنامه ریزی ها زمان آغاز اعزام زائران از ۶ ذی القعده تعیین شده است گفت: تنها ۲۷ روز تا اعزام نخستین کاروان حج فرصت باقی است.
رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه برای برگزاری حج در شرایط مختلف آمادگی داریم افزود: فرض ما براین است که حج انجام می شود و برای شرایط مختلف همچون برگزاری با تمام ظرفیت اعلام شده، کاهش سهمیه ها، اعمال شروط برای زائران مثل سن و بیماری های زمینه ای و ... آمادگی داریم و حتی اگر این واجب شرعی به دلیل آمادگی نداشتن آنان، لغو شود برای آن نیز تمهیدات لازم اندیشیده است.
وی افزود: در سال ۸۸ سابقه برگزاری حج با وجود آنفولانزای خوکی را داشتیم که با افزایش اقدامات پزشکی، یک مورد آلودگی هم نداشتیم.
پیشنهاد ایران به عراقی ها برای زیارت عتبات با رعایت شیوه نامه های بهداشتی
وی با اشاره به بازگشایی حرم اهل بیت (ع) در ایران گفت: با طرف عراقی پیرو مصوبه ستاد ملی کرونا برای تبادل کالا ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری