نهران- ایرنا- نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر که در زمینه تولید نمایش های مستند اجتماعی فعال است، مهم ترین کارکرد جشنواره «سینماحقیقت» را معرفی مهم ترین مستندهای سال دانست و گفت: اثری که در این جشنواره می درخشد و عناوینی به دست می آورد، وایرال شده و مخاطب را برای دیدنش کنجکاو می کند.

به گزارش عصر پنج شنبه گروه فرهنگی ایرنا ،«لیلی عاج» که پیش از این با مستند هرچه تو را به یاد من بیاورد، زیباست در جشنواره «سینماحقیقت» حضور داشت، با اشاره به برگزاری آنلاین این رویداد گفت: شرایط کرونایی مهجوریت سینمای مستند را دو برابر کرده است. هرچند که اکنون نسبت به چند سال پیش، مدیای دریافت و دیدن و لذت بردن از آثار مستند درجه یک، متفاوت و متعدد شده است و در پلتفرم های مختلف می توانیم آثار به روز هنرمندان مستندساز را ببینیم اما هنوز جشنواره «سینما حقیقت» بهترین فرصت برای نمایش مستندهای تولید شده یک سال کشورمان است.
به گزارش روابط عمومی جشنواره سینما حقیقت، کارگردان تئاتر کمیته نان ادامه داد: اولین بار است که تجربه برگزاری آنلاین جشنواره ها را از سر می گذرانیم، بنابراین تا از این تجربه فاصله نگیریم نمی توانیم درست در موردش صحبت کنیم. با این فاصله نزدیک، انگار نسبت به همه رویدادها در کلوزآپ هستیم و بنابراین ارزیابی مان درست نیست. باید از آن عبور کنیم تا بتوانیم نگاهی دقیق تر به عملکرد و اثربخشی جشنواره های آنلاین (برخط) هنری داشته باشیم.
«سینماحقیقت» مکانی برای معرفی مستندهای ایرانی است. اثری که آنجا می درخشد و عناوینی به دست می آورد، شناخته می شود و مخاطب را برای دیدنش کنجکاو می کند. مهم ترین کارکرد جشنواره این است که برای بهترین مستندهای بلند و کوتاه تولید شده در یک سال، یک جور بازاریابی انجام می دهد و این کارکرد در روزگار کرونایی که مهجوریت سینمای مستند دو برابر شده، فرصتی مغتنم است.
کارگردان تئاتر قند خون ادامه داد: چالش کرونا می تواند به فرصت تبدیل شود و این به سیاست گذاری مرکز سینمای مستند و تجربی بستگی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار