بایدن با استناد به نشان «کبوتر» که یکی از نمادهای حزب دموکرات است؛ وزرای پیشنهادی خود را پیام آور صلح جلوه می دهد حال آنکه بررسی اظهارات قبلی این افراد، چهره واقعی تری از آنها عرضه می کند.

خبرگزاری مهر ، گروه بین الملل- مریم خرمائی : سرعت گردونه انتخاباتی آمریکا بالاخره رو به کندی گذاشته است و به نظر می آید که به رغم ادعای دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی این کشور مبنی بر وقوع تقلب در رقابت ۲۰۲۰، این جو بایدن دموکرات باشد که مستاجر بعدی کاخ سفید می شود. با نزدیک شدن به ۲۰ ژانویه (اول بهمن) که زمان تحلیف رئیس جمهور جدید است؛ بایدن اعضای کلیدی کابینه خود را یک به یک معرفی می کند و با استناد به سوابق حرفه ای، از هم اکنون گمانه زنی درباره عملکرد آتی آنها به ویژه در حوزه سیاست خارجی، آغاز شده است.
در این میان، جریان رسانه ای وابسته به بایدن، با الهام گرفتن از نشان «کبوتر» که یکی از نمادهای حزب دموکرات است؛ وزرای پیشنهادی او را پیام آوران صلح جلوه می دهد- افرادی که با استناد به دیپلماسی، ادعای فرو نشاندن تنش های بین المللی را دارند.
همزمان، بایدن به تنوع نژادی، جنسیتی و مذهبی نیز به عنوان یک برگ برنده نگاه می کند. او «کاملا هریس» زنی سیاه پوست که از قضا همسری یهودی دارد را به عنوان معاون خود برگزید تا آرای زنان، سیاه پوستان و یهودیان آمریکا را به نفع خود جلب کند و آن طور که از شواهد برمی آید؛ در چینش کابینه نیز همین رویه را دنبال می کند.
اما به رغم هیاهوی رسانه های دموکرات که می کوشند تصویر روتوش شده ای از دولت آتی آمریکا نشان دهند؛ سوابق حرفه ای و حتی اظهارات قبلی وزرای پیشنهادی بایدن، چهره به مراتب واقعی تری از آنها به نمایش می گذارد.
اکنون که بحث به اینجا کشید؛ خوب است نگاهی هرچند کوتاه به کارنامه برخی از وزرای پیشنهادی بایدن بیندازیم و از خلال اقدامات گذشته شان، میزان التزام به «دیپلماسی» یا «تنش» را ارزیابی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار