استاندار خراسان شمالی ، بسیج تمام ظرفیت های استان را گام اساسی در یکپارچه سازی جهش تولید عنوان کرد و گفت:شناسایی توانمندی های استان در حوزه فنی ، مهندسی ، نیروی انسانی و خلق فرصت های جدید از دیگر گام های اساسی تلقی می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ؛ محمد علی شجاعی در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان اظهار داشت:دستور تدوین سند جهش تولید استان داده شده تا بر مبنای آن اجرای پروژه ها و شرح وظایف هر یک از دستگاه های اجرایی مشخص شود.
شجاعی با بیان اینکه آنچه که مهم هست تنها تدوین سند نیست، افزود: در سند جهش تولید ۱۹۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان و ۸۴۰۰ شغل تعریف شده است.
وی بر اجرایی شدن سند جهش تولید تاکید کرد و گفت: برای ایجاد هر شغل ، ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار نیاز داریم و این در حالیست که باید تغییری در نگاه ایجاد مشاغل انجام شود و اینکه بدانیم جهش تولید زمانی رخ می دهد که بستر برای آن فراهم شود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: ایجاد بستر کار سختی نیست بلکه با شناسایی اهداف می توان فاصله علمی در حوزه فناوری، صنعت، معدن ، تجارت و کشاورزی کاهش داد تاخراسان شمالی به میانگین های کشوری دست یابد.
شجاعی بیان کرد: یکی از نداشته های استان ها نبود بازار برای فروش محصولات است پس می توان از کسبه ها حمایت کرد و اقدامات عملی در راستای فروش محصولات را انجام داد.
وی ، وجود افکار اجرایی جهت برطرف کردن موانع تولید را الزامی دانست و افزود: در مسیر دویدن ها متاسفانه مانع اصلی را برنمی داریم بلکه از کنار آن عبور می کنیم.
شجاعی خاطرنشان کرد: حرف از پروژه زدن کافی نیست نباید انفرادی کار کرد بلکه وقتی پروژه ای تعریف می شود باید نقش تک تک مدیران مشخص شود.
وی اظهار داشت: نقش بخش خصوصی منوط به پیوست و حاشیه نیست بلکه برای بخش خصوصی نقشی تعریف شود چون نیازمند تفکرات بخش خصوصی و دولتی هستیم.
شجاعی، رفع موانع برای جهش تولید را الزامیست، تصریح کرد: به جهش ...

سرخط اخبار