گروه سیاست و اقتصاد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور صنایع، با اشاره به آغاز نهضت ساخت داخل و برگزاری میزهای تخصصی در زمینه صنایع تأثیرگذار در اقتصاد کشور گفت: تا پایان سال ۱۴۰۴ باید ۱۰ میلیارد دلار از کالاهای وارداتی در داخل تولید شود.

به گزارش ایکنا از آذربایجان شرقی، به نقل از روابط عمومی استانداری، مهدی صادقی نیارکی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت شب گذشته، 23 آبان ماه در آیین اختتامیه هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی، با بیان این که تولید در ادبیات دینی و ملی ما، امری مقدس است، اظهار کرد: وزارت صمت در سال 98، از هفت برنامه محوری رونمایی کرد که رونق تولید، توسعه و تعمیق ساخت داخل، اولین و محوری ترین برنامه این وزارت بود.
وی با اشاره به برنامه های پروژه نهضت ساخت، گفت: در این نهضت، تمام اجزا و همه ساختار اجتماعی و اقتصادی به سمت خوداتکایی حرکت می کند، در همه اقتصادهای پیشرفته زنجیره ارزش، حرف اول را می زند ولی در کشور ما به واسطه شرایط پیرامونی و تهدیدها، امر خوداتکایی، امری مقدس است به همین دلیل این پروژه به عنوان پروژه نهضت ساخت داخل رونمایی شده است.
صادقی نیارکی، با تأکید بر این که رونق تولید و حمایت از تولید همواره در فرمایشات مقام معظم رهبری تأکید شده است، گفت: ما باید بتوانیم در تمامی زمینه های صنعتی روی پای خود بایستیم، امروزه توان و تعمیق ساخت داخل ونگاه به درون و تکیه بر دانسته ها و مقدورات ملی و برون گرایی، برای ما فرصت طلایی است.
وی ادامه داد: اکثر کالاها با محاسبات دقیق، قابلیت صادرات و توسعه را دارند ما می توانیم از این فرصت طلایی به بهترین شکل استفاده کنیم.
سرپرست معاونت امورصنایع وزیر صمت با اشاره به تعریف اهداف کیفی توسط وزارت صمت، گفت: هر پروژه نیازمند اهداف کیفی است، پروژه بدون هدف گذاری و اهداف کیفی مغفول خواهد ماند، برهمین اساس برای اکثر پروژه های داخل تا سال ۱۴۰۰ اهداف کیفی تعریف کرده ایم.
وی به توجه جدی در مدیریت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار