استاندار کرمان اعلام کرد: با ابلاغ نهاد ریاست جمهوری، طرح ملی کاهش زنجیره انتقال کرونا ویروس از جمعه هشتم فروردین ماه در استان کرمان آغاز می شود.

آفتاب نیوز :
"محمدجواد فدائی" در شانزدهمین جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا با حضور ویدئوکنفرانسی فرمانداران با تشریح بندهای این طرح ملی که از سوی رئیس جمهور به تمام استان ها ابلاغ شده است، گفت: این طرح تشدید فاصله گذاری اجتماعی را دارد و ترددها با کاهش بیشتری همراه خواهد بود.
وی ادامه داد: تعطیلی اصناف و بازاریان، مراکز آموزشی، پارک ها و بوستان ها، مراکز ورزشی، تجمعات و مراسم ها نیز که در ستاد استانی مدیریت کرونا به تصویب رسیده بود نیز در این طرح تاکید شده و با جدیت بیشتر دنبال می شود.
دکتر فدائی عنوان کرد: در این تمرکز بر محدودیت شدید ترددها و سفرها است، هیچ کس نباید به سفر برود و افراد مسافر هم باید به محل مسکونی خود برگردند.
وی ادامه داد: ورود به شهر ها فقط برای افراد ساکن همان شهر مجاز است و مسافران حق ورود به شهرهای دیگر را ندارند و افراد غیرساکن باید از کنارگذرها عبور کنند تا به شهر خودشان برسند.
فدائی گفت: ملاک تشخیص افراد بومی و ساکن، دو رقم آخر کد ملی، پلاک و بیمه نامه خودرو است و محدودیت های حداکثری در حمل و نقل زمینی، ریلی و هوایی اعمال می شود و استانداران در حد ضرروت می توانند اجازه فعالیت به این موارد بدهند.
استاندار کرمان عنوان کرد: کلیه خودروهای حمل بار و مواد غذایی، پلیس، نیروهای امدادی و درمانی، اورژانس و آتش نشانی از ممنوعیت تردد داخل شهرها مستثنی هستند.
وی خاطرنشان کرد: کلیه مراکز آموزشی، پارک ها و بوستان ها، مراکز ورزشی و استخرها و کلیه مکان های محل تجمع، تعطیل خواهند بود و با قاطعیت با آن برخورد می شود.
فدائی اظهار کرد: هر مراسم رسمی و غیررسمی که موجب تجمع افراد شود، ممنوع است و کارمندان هم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار