شرایط جذب و بکارگیری مربیان پیش دبستانی استان خوزستان همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد.
به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، مربیان پیش دبستانی که از سال ۹۷ به بعد وارد این مجموعه شده اند و طی سال جدید تاکنون نتوانسته اند ابلاغ تدریس دریافت کنند.
این در حالی است که آمار تجمعات اعتراضی مربیان پیش دبستانی استان خوزستان روزبه روز دارد بیشتر و بیشتر می شود. آماری که در برخی از شهرها مانند ایذه بیش از مجموع آمار کل استان خوزستان گزارش شده است. تجمعات مربیانی که کوتاه بیا نیستند.
این مربیان پیش دبستانی با توجه به مبالغی که از آغاز به کار، بابت حق بیمه و هزینه های جانبی تاکنون متقبل شده اند، در شرایط مالی چندان مناسبی به سر نمی برند. همین شرایط مالی و عدم دریافت یک پاسخ روشن از طرف مدیران استانی شرایط را برای آنان روزبه روز بدتر و سخت تر می کند. آمارهایی که به دست خبرگزاری ایلنا در استان خوزستان رسیده است، حکایت از فروپاشی زندگی مشترک برخی از این مربیان پیش دبستانی دارد.
در همین رابطه سیده فرانک موسوی معاونت آموزش ابتدایی اداره ی کل آموزش و پرورش استان خوزستان در گفتگو با خبرنگار ایلنا، گفت: ما در رابطه با مربیان پیش دبستانی، بر اساس بخشنامه ها و دستورالعمل های وزارتی عمل می کنیم؛ و در برخی شهرستان ها در حوزه ی ابتدایی امکان استفاده از این نیروها در بخش غیردولتی "مدارس غیردولتی" و در فضای مازاد به ما داده شده است. این نیروها باید با مدیریت بخش خصوصی و توسط پیمانکار به کارگیری شوند.
وی ادامه داد: یکی از کارهایی که در این شهرستان ها نباید انجام می شد این است که در مناطق با ضریب محرومیت شش، هفت، هشت و نه که قانون به صراحت اعلام ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار