۲۰ پیچش پیرنگ (Plot Twist) برتر در سینمای قرن بیست ویکم

تیتربرتر یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۱

به گزارش تیتربرتر؛
کار پیچش پیرنگ صرفاً این نیست که تماشاچی را شوکه کند. این عنصر اگر درست به کار گرفته شود، می تواند تماشای یک فیلم را به تجربه ای فراموش نشدنی تبدیل کند. در ادامه فهرستی از پایان بندی های غافلگیرکننده فیلم ها در قرن بیست ویکم آورده شده که حاوی پیچش ها و غافلگیری های داستانی مثال زدنی هستند.
مجله دیجی کالا - فربد آذسن: کار پیچش پیرنگ (Plot Twist) صرفاً این نیست که تماشاچی را شوکه کند. این عنصر اگر درست به کار گرفته شود، می تواند تماشای یک فیلم را به تجربه ای فراموش نشدنی تبدیل کند. در ادامه فهرستی از پایان بندی های غافلگیرکننده فیلم ها در قرن بیست ویکم آورده شده که حاوی پیچش ها و غافلگیری های داستانی مثال زدنی هستند.
این صحنه ها را در نظر بگیرید:
نورمن بیتس (Norman Bates) چاقو به دست و ملبس به پوشاک مادرش، زیر نور لامپی لرزان نیشخندی جنون آمیز بر لب دارد. کوین اسپیسی یک مشت دروغ تحویل ما داده بود. کایسر سوزه (Keyser Söze) خود اوست. شخصیت بروس ویلیس همان اول فیلم تیر خورده بود و جمله ی معروف «من آدمای مرده می بینم.» مستقیماً به خود او اشاره دارد.
اگر با این صحنه ها آشنا هستید و می دانید به چه فیلمی اشاره دارند، پس حتماً می دانید یکی از بهترین تجربه های سینمایی موقعی اتفاق می افتد که کارگردان ها یکهو زیر پای تماشاچی را خالی می کند.
در حال حاضر ریبوت شدن فیلم های قدیمی در هالیوود حسابی روی بورس است، برای همین خیلی ها فکر می کنند دوران داستان های غافلگیرکننده به سر رسیده است. ولی فیلم هایی که در ادامه بهشان اشاره شده، ثابت می کنند که چشمه ی خلاقیت هالیوود هنوز خشک نشده است. این فیلم ها و عناصر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار