خوراکی های مناسب برای گرمازدگی؛ از هویج تا آب زرشک

اتحاد خبر پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۹:۳۳

اتحادخبر: هوا گرم تر شده و همه دنبال راهی برای خنک تر شدن اند. در این روز های گرم و کشدار، می توان برای خنک شدن از میو ه ها و غذا هایی استفاده کرد که احساس بهتری به ما بدهد. میوه های تابستانی به تنوع، خوشمزگی و رنگین بودن شان شناخته می شوند و حتی می توانند جایگزین برخی وعده های غذایی شوند.
توت ها، گلابی، انگور، هلو، زردآلو و سیب و خربزه و طالبی و... همه در این گروه قرار می گیرند.
این میوه ها آب فراوانی هم درون خودشان دارند و می توانند همین آب را به ما منتقل کنند. اغلب این میوه ها آب و آنتی اکسیدان زیادی دارند. این میوه ها بهترین منبع برای خنک ماندن به شمار می روند و حتی می توانند در رژیم های غذایی ما گنجانده شوند و به صورت سالاد یا اسموتی مصرف شوند.
خوراکی های خنک کننده
هندوانه
٩٠ درصد هندوانه آب است و کمک می کند در گرما بدن تان آب کافی را در خود داشته باشد. همچنین هندوانه حاوی مقدار زیادی ویتامین A و C است، چربی ندارد و در آن لیکوپن (آنتی اکسیدانی که به جلوگیری از سرطان و بیماری های قلبی و عروقی کمک می کند) پیدا می شود.
طالبی و خربزه
خربزه هم آب زیادی دارد و کمک می کند در گرمای زیاد و دمای بالای هوا آب بدن مان حفظ شود. طالبی و خربزه هر دو کالری کمی داشته و پتاسیم فراوانی دارند. اگرچه این دو، منبع غنی مواد غذایی نیستند، اما میزان کم پروتیین، چربی و کربوهیدرات، آن ها را برای کاهش وزن، دیابت، فشارخون و اختلالات قلبی و عروقی ایده آل می کند. خربزه همچنین به عنوان یک داروی ادرارآور تلقی می شود که به دفع سموم ناخواسته در بدن کمک می کند.
مرکبات
مرکباتی مثل پرتقال، گریپ فروت، لیمو و لیموترش ازجمله خنک کننده ترین میوه ها ...

سرخط اخبار