شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری، میانگین مصرف گوشت قرمز در این استان را ۱۶ کیلوگرم اعلام کرد و گفت: این مصرف در سال گذشته به ۴ کیلوگرم کاهش یافت.

ذبیح الله غریب روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: افزایش قیمت گوشت قرمز سبب کاهش مصرف گوشت قرمز و افزایش تقاضا برای گوشت مرغ در استان شد.
وی، علت اصلی گرانی گوشت قرمز را افزایش قیمت نهاده های دامی دانست و گفت: زمانی که نهاده های دامی با افزایش قیمت مواجه می شود، بر افزایش قیمت محصول نهایی نیز تاثیر می گذارد با این وجود اعتقاد ما بر این است که هنوز قیمت محصولات کشاورزی نظیر گوشت قرمز، مرغ و شیر هنوز با قیمتی کمتر نسبت به قیمت تمام شده عرضه می شود.
رییس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری همچنین سرانه مصرف گوشت مرغ در استان را ۲۵ کیلوگرم اعلام کرد و گفت: برای پاسخگویی به این نیاز باید ماهانه یک هزار و ۸۰۰ تن مرغ در استان کشتار شود.
غریب، از ذخیره سازی ۴۳۰ تن گوشت مرغ در استان خبر داد و گفت: یک میلیون و ۳۴۰ قطعه جوجه ریزی نیز در فروردین ماه در استان انجام گرفته است.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به کمبود نهاده های دامی به ویژه در بخش سویا و افزایش قیمت این نهاده ها، بزودی شاهد افزایش قیمت مصوب مرغ در سطح ملی و استان خواهیم بود.
غریب، میزان ذخیره ذرت را ۶۰۰ تن و ذخیره کنجاله سویا را یک هزار و ۳۰۰ تن در استان اعلام کرد و گفت: در تامین این ۲ محصول با مشکل مواجه هستیم و تقاضای واحدهای تولیدی در این خصوص افزایش قابل توجهی پیدا کرده است.
به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری با تولید سالانه ۳۱ هزار تن گوشت قرمز تامین کننده ۳.۵ درصد نیاز کشور به گوشت قرمز است.
ظرفیت تولید سالانه مرغ گوشتی در ۲۱۳واحد مرغداری فعال استان ۳۰ هزار تن است و تولید گوشت سفید در این منطقه بیشتر از سرانه مصرف کشور گزارش شده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار