واکنش صادقی به اظهارات ظریف درباره پولشویی

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۷
محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس درباره واکنش برخی به اظهارات وزیر امور خارجه درباره وجود پولشویی در ایران گفت که باید بپذیریم پولشویی در کشور وجود دارد، انکار واقعیت به رفع این مشکل کمکی نمی کند.

خبرگزاری ایرنا: محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس درباره واکنش برخی به اظهارات وزیر امور خارجه درباره وجود پولشویی در ایران گفت که باید بپذیریم پولشویی در کشور وجود دارد، انکار واقعیت به رفع این مشکل کمکی نمی کند.
محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی درباره واکنش برخی از نمایندگان به اظهارات محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه در تأیید وجود پولشویی در کشور می گوید: ما موارد زیادی از پولشویی در ایران داریم.
بر اساس آماری که رئیس مرکز مبارزه با پولشویی در مردادماه امسال منتشر کرد، حدود ۱۴ هزار میلیارد فرار مالیاتی طی دو سه سال اخیر در کشور رخ داده که توسط این نهاد به عنوان پولشویی کشف شده است.
وی ادامه می دهد: بخش دیگری از پولشویی توسط باند های قاچاق مواد مخدر انجام می گیرد که طی سال های اخیر شناسایی شده اند. خیلی واضح است که ما در کشور شاهد پولشویی هستیم و خیلی سخت نیست که آن را باور کنیم.
چراکه قانون مبارزه با پولشویی در ایران، دیر به اجرا درآمده است. به علاوه، قانونی که در سال ۱۳۸۶ تصویب شد، دارای خلأ است و در دولت آقای احمدی نژاد جدیتی برای اجرای آن وجود نداشته و زمان ...

[ مشاهده متن کامل واکنش صادقی به اظهارات ظریف درباره پولشویی برترینها ]