تغییرات پیاپی تراکتور؛ اعتماد، حلقه گمشده

آی اسپورت شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۴

آی اسپورت- با استعفای محمد تقوی، تراکتور به طور قطع حداقل سه مربی متفاوت را در لیگ هجدهم روی نیمکت خود خواهد دید. تیم تبریزی با حضور مالک جدید و ثروتمند خود، تیم قدرتمندی را بسته و حداقل روی کاغذ، یکی از مدعیان جدی قهرمانی به شمار می رود. اما شاید عطش زیاد باعث تصمیم های عجولانه شده و مدیریت باشگاه اجازه نمی دهد تا پروسه موفقیت، روند و زمان مورد نیاز خود را طی کند.
عملکرد محمد تقوی در تراکتور، جای بحث های زیادی دارد. او خط دفاع تیمش را سر و سامان داد و به میانگین کمتر از یک گل خورده به ازای هر بازی رساند. خط حمله تبریزی ها نیز با حضور او جان تازه ای گرفت و به میانگین ۲ گل زده در هر بازی نزدیک شد. اما شاید درصد پیروزی ۵۵ درصدی برای مالک باشگاه قانع کننده نبود و او انتظار برد های بیشتری از تیمش داشت.
انتظاری که از اسکواد قدرتمند تراکتور، چندان بیراه نیست. اما واقعیت این است که بزرگ ترین مربیان دنیا هم به چند ماه زمان برای پیاده سازی کامل ایده هایشان نیاز دارند. فرقی نمی کند محمد تقوی روی نیمکت تراکتور بنشیند، یا یک اسم بزرگ خارجی. اسکوادی که تغییرات بسیار زیادی را به خود دیده، باید هفته ها و ماه ها در زمین تمرین وقت بگذراند تا بازیکنان جدید، به هماهنگی های لازم برسند و بتوانند در هارمونی یک تیم، ایده های مربی خود را در زمین اجرا کنند.
تراکتور پتانسیل رسیدن به موفقیت های بزرگ را دارد. اما پول و بازیکنان بزرگ، به تنهایی موفقیت را به ارمغان نخواهند آورد. قدم بسیار مهم، اعتماد به یک مربی کاربلد و مطمئن است. اعتمادی که می تواند در دراز مدت، ثبات را در باشگاه برقرار کند و یک ثبات درست، راه موفقیت را به تراکتور نشان خواهد داد.

سرخط اخبار