سیاست گذاری خرما نیازمند بکارگیری ظرفیت بخش خصوصی است

دریافت خبر : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۵
سیاست گذاری خرما نیازمند بکارگیری ظرفیت بخش خصوصی است
اقتصاد ایران: بوشهر- ایرنا- رئیس انجمن ملی خرمای ایران گفت: دولت باید برای سیاست گذاری در حوزه خرما از ظرفیت بخش خصوصی فعال در این بخش استفاده کند.

محسن رشید فرخی شامگاه سه شنبه در آیین افتتاح نخسین نمایشگاه و جشنواره خرما در بوشهر افزوذ: در صورت استفاده نکردن از دیدگاه های فعالان حوزه خرما دولت و فعالان این عرصه هر دو متضرر می شوند.
وی بیان کرد: برای محصول خرما باید در دنیا بازاریابی شود و برپایی نمایشگاه ها به عنوان ویترین تجارت داخلی و خارجی اهمیت بسزایی در رونق صادرات این محصول دارد.
رشید فرخی ادامه داد: اکنون تونس با وجود اینکه هشتمین کشور دنیا در تولید خرما است توانسته در بحث فرآوری این محصول حرف نخست را در دنیا بزند.
وی گفت: این موفقیت بدون شک در سایه بها دادن به نمابشگاه ها حاصل شده و برای موفقیت در حوزه خرما باید از تونس به عنوان کشوری موفق در این زمینه الگو گیری شود.
رشید فرخی تاکید کرد: برپایی نمایشگاه فرصت ارزشمندی است تا از مشتریان محصول خرما نیازسنجی های لازم برای اقلام مورد نیاز آن در حوزه این محصول صورت گیرد.
وی بیان کرد: یکی از لازمه های موفقیت صادرات خرما حضور مستمر در بازارهای هدف است و چنانچه به دلایلی تنها یکسال نیاز بازارهای مقصد فراهم نشود سایر کشورها از ایران جلو می زنند.
استاندار بوشهر گفت: با فرض ...

[ مشاهده متن کامل سیاست گذاری خرما نیازمند بکارگیری ظرفیت بخش خصوصی است اکو نیوز ]