آیا اوباما می تواند مهره خوبی برای مبارزه با ترامپ باشد؟

دریافت خبر : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۵۱
آیا اوباما می تواند مهره خوبی برای مبارزه با ترامپ باشد؟
"باراک اوباما" علاقه دارد تا به عرصه سیاسی آمریکا بازگردد، البته وی برای سومین بار نمی تواند رئیس جمهور شود، ولی حزب دموکرات می تواند از محبوبیت، تجربه و دانش وی برای موفقیت در انتخابات سال ۲۰۲۰ بهره ببرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، روزنامه «وزگلیاد» روسیه در تحلیلی نوشته است: رسانه های گروهی آمریکایی خبر دادند که باراک اوباما قصد دارند به رغم سنت مرسوم در ایالات متحده، به عرصه سیاسی این کشور بازگردد. گفته می شود که او از هم اکنون رایزنی هایی را در این زمینه آغاز کرده است. سوال اینجاست که چه نیروهایی و با چه هدفی امیدوارند که جسد سیاسی رئیس جمهور سابق آمریکا را دوباره زنده کنند؟
شکاف سیاسی در داخل ایالات متحده همچنان در حال عمیق شدن است. از یک سو میزان اعتماد مردمی نسبت به دونالد ترامپ تا حدودی افزایش یافته و حدود 45 درصد از آمریکایی ها از او حمایت می کنند. البته 90 درصد از این افراد، طرفداران حزب جمهوری خواه بوده و 10 درصد رای دهندگان مستقل هستند.
طبق نتیجه نظرسنجی اخیر، 35 درصد آمریکایی ها از اوضاع کنونی در کشورشان رضایت دارند. این شاخص یک رکورد طی 13 سال گذشته محسوب می شود. تحلیلگران تاکید می کنند که این افزایش رضایت به خاطر اخبار مثبت اقتصادی، از جمله کاهش میزان بیکاری است. در مجموع این نتایج برای رئیس جمهور آمریکا بسیار خوب تلقی می شود.
در ...

[ مشاهده متن کامل آیا اوباما می تواند مهره خوبی برای مبارزه با ترامپ باشد؟ خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم