اطلاعات مربوط به صورت های مالی سرخابی ها به فرابورس ارائه نشده است

شبستان دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۶
محسنی درباره آخرین وضعیت واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس گفت: هنوز به صورت رسمی اطلاعات مربوط به صورت های مالی به فرابورس ارائه نشده است .

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از شبکه خبر، «بهنام محسنی» در خصوص واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس ، گفت: موضوع مهمی که باید به آن توجه کرد این است که اصولا در بازار پایه فرابورس چیزی تحت عنوان «پذیرش» وجود ندارد و شرکت ها صرفا در این بازار «درج» می شوند؛ پذیرش بایستی در بازار های اول و دوم فرابورس صورت بگیرد .
معاون بازار های خارج از بورس فرابورس ایران در خصوص آخرین وضعیت این دو باشگاه و دلیل تاخیر های صورت گرفته در واگذاری آن ها گفت: هنوز به صورت رسمی اطلاعات مربوط به صورت های مالی سرخابی ها به فرابورس ارائه نشده است.
محسنی با اشاره به مفاد بند ۳ تبصره ۲ قانون بودجه در سال ۹۸، به تکالیف مجلس شورای اسلامی برای واگذاری دو شرکت فرهنگی ورزشی استقلال و پرسپولیس در فرابورس پرداخت و گفت: بر اساس بند یادشده، وزارت ورزش و جوانان مکلف است با همکاری سازمان خصوصی سازی و سازمان بورس، شرایط لازم برای واگذاری سهام شرکت های استقلال و پرسپولیس را تا پایان شهریور فراهم کند و در مرحله بعد از آن است که، اساسا موضوع ورود این شرکت ها به بازار پایه فرابورس مطرح می شود.
معاون بازار های خارج از بورس فرابورس ایران، یکی از موارد اصلی که برای درج شرکت ها در بازار پایه فرابورس ضروری است را سهامی عام بودن آن ها به منظور شمولیت عرضه نزد سازمان بورس عنوان کرد و افزود: در این زمینه شرکت فرهنگی استقلال با مشکل سهامی خاص بودن مواجه است و نیاز دارد که مراحل تبدیل شخصیت حقوقی از سهامی خاص به سهامی عام را طی کند .
محسنی در پایان بحث احصاء دارایی های مشهود و نامشهود این شرکت ها نظیر مالکیت معنوی مربوط به برند آن ها را نیز مطرح کرد ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار