عدم ارتباط تجاری با برخی کشورها ربطی به تصویب لوایح سی اف تی و پالرمو ندارد

دریافت خبر : شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۴:۵۴
عدم ارتباط تجاری با برخی کشورها ربطی به تصویب لوایح سی اف تی و پالرمو ندارد
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: علت اینکه برخی از کشورها با جمهوری اسلامی تبادلاتی ندارند؛ این نیست که به کنوانسیون های اف ای تی اف نپیوستیم، بلکه تحریم های ثانویه آمریکا سبب شده است که آن کشورها با ما تبادلاتی نداشته باشند.

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، به روند بررسی لوایح سی اف تی و پالرمو اشاره کرد و گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام باید در این رابطه تصمیم مهمی را بگیرد چرا که عضویت در این کنوانسیون مزایا و معایب خاص خودش را دارد.
وی افزود: در شرایط فعلی سنجیدن درباره اینکه مزایا این لوایح بیشتر است یا معایب کار بسیار سختی است؛ چرا که مخالفان معتقدند کفه ترازوی معایب این لوایح بیشتر از مزایای آن است.
تحریم های ثانویه آمریکا سبب شده است که برخی کشورها با ما تبادلاتی نداشته باشند
 نماینده مردم ورامین تاکید کرد: از ماه های اخیر تاکنون که از لیست سیاه اف ای تی اف خارج شده ایم و یا به گونه ای معلق هستیم چه دستاوردی برای ما داشته استکه در حال حاضر بخواهیم نگران این باشیم،که اگر دوباره به بلاک لیست برگردیم آن نتایج برای ما وجود نداشته باشد.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: علت اینکه برخی از کشورها با جمهوری اسلامی تبادلاتی ندارند؛ این نیست که به کنوانسیون های اف ای تی اف نپیوستیم، چرا که تحریم های ثانویه آمریکا سبب شده است که آن کشورها با ما تبادلاتی نداشته باشند.
...

[ مشاهده متن کامل عدم ارتباط تجاری با برخی کشورها ربطی به تصویب لوایح سی اف تی و پالرمو ندارد خبرگزاری مجلس ]

آخرین اخبار خبرگزاری مجلس