SPV چه زمانی اجرا می شود؟

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۴
SPV چه زمانی اجرا می شود؟
اروپا همواره اعلام کرده که ساز و کار مالی ویژه ای که برای دور زدن تحریم های آمریکا مد نظر دارد در حال تدوین است اما سوال اینجاست که این ساز و کار چه زمانی به کمک مردم ایران خواهد آمد؟

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری شبستان ، با خروج آمریکا از برجام گروه ۱+۴ به منظور ماندن ایران در برجام تعهد داد که رضایت کشورمان را برای ادامه این روند جلب می کند.
در همین رابطه ۱+۴ اعلام کرد که ساز و کار ویژه ای به منظور کمک به ایران در دور زدن تحریم های آمریکا و پرداخت وجه در مقابل خرید نفت از کشورمان در حال راه اندازی است. این خبر در روزهای پایانی شهریورماه در نیویورک اعلام شد و ایران نیز در مقابل خواست که این ساز و کار هرچه سریعتر تدوین و اجرایی شود.
در خصوص زمان اجرایی شدن ساز و کار ویژه مالی و بانکی ۱+۴ یا همان SPV «سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه خطاب به اروپا اعلام کرد که این ساز و کار تا ۱۳ آبان باید تدوین شود تا بتواند مشکلات ایران را کاهش دهد.
اما اروپا همچنان تاکید کرده که در حال تدوین SPV است و این مساله پیچیدگی های زیادی دارد و زمان بر است.
امروز با گذشت ۱۵ روز از ۱۳ آبان، «فدریکا موگرینی»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه (امروز ۲۸ آبان ماه) پیش از برگزاری نشست شورای روابط خارجی اروپا در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره زمان ...

[ مشاهده متن کامل SPV چه زمانی اجرا می شود؟ شبستان ]