نجات جان ۹ دریانورد مضطر شناورهای به گل نشسته در بندرعباس + عکس

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۷
نجات جان ۹ دریانورد مضطر شناورهای به گل نشسته در بندرعباس  + عکس
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان از نجات جان ۹ نفر دریانورد مضطر روی شناورهای به گل نشسته در پی طوفان شدید بامداد امروز (سه شنبه، ۲۳ بهمن) در بندرعباس خبر داد.

به گزارش ایسنا، " اله مراد عفیفی پور" ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: در پی دریافت پیام اضطرار شناورهای به گل نشسته در ساحل شهر بندرعباس با مرکز هماهنگی جست وجو و نجات دریایی هرمزگان(MRCC) تیمی متشکل از اداره کل بنادر و دریانوردی، آتش نشانی شهرداری بندرعباس و اورژانس در محل حاضر شد.
وی افزود: با انجام موفقیت آمیز عملیات به موقع تیم امداد خشکی و دریایی، ۲ نفر خدمه شناور یدک کش "اطلس" در موقعیت غرب بندر شهید حقانی و ۷ نفر از خدمه شناور یدک کش صیادی " لیان " در موقعیت غرب بندر صیادی پشت شهر بندرعباس نجات یافتند و هم اکنون در سلامت کامل هستند.

عفیفی پور گفت: با توجه به هشدارهای مکرر نسبت به وقوع طوفان دریایی و اعلام پی در پی مبنی بر عدم تردد و ایمن سازی شناورهای در موقعیت لنگرگاه، به گل نشستن این شناورها در اثر بی توجهی به هشدارها، اخطاریه ها و مکاتبات در خصوص آمادگی شرایط اضطرار، در محدوده دریایی بنادر مرکزی هرمزگان، رخ داده است.
لازم به ذکر است، از نخستین ساعات بامداد امروز سه شنبه ۲۳ بهمن ۹۷، خلیج فارس و تنگه هرمز با یکی از شدیدترین طوفان های زمستانی همراه با بارش باران و رعد و برق مواجه شده است؛ بر همین اساس، بنادر مسافری شهید حقانی بندرعباس، شهید ذاکری قشم، هرمز، لارک و اسکله های گردشگری قشم در مرکز استان، همچنین بنادر چارک، آفتاب و کیش در غرب استان تا زمان مساعد شدن آب و هوا تعطیل شده اند و تنها بنادر پل و لافت برای ترابری مسافران دریایی و خودروهای آنها فعال است.
بر اساس اطلاعیه های هواشناسی، سرعت بادهای شمال غربی تا جنوب غربی در مناطق بحرانی به فراتر از ۴۰ نات و ارتفاع موج به بیش از ۳ متر خواهد رسید.
این طوفان ...

[ مشاهده متن کامل نجات جان ۹ دریانورد مضطر شناورهای به گل نشسته در بندرعباس + عکس ایسنا ]