عکس/ بحران آب در روستاهای شهرکرد

دریافت خبر : شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۷
عکس/ بحران آب در روستاهای شهرکرد
سرزمینی که خود روزگاری مهد تولید آب و سرچشمه رودهای خروشان و چشمه های جوشان بود، امروز در تنگنای بی آبی آرام آرام می سوزد و داد این عطش گویی شنیده نمی شود.

به گزارش مشرق ، به نقل از مهر ؛ باکاهش قابل توجه بارندگی ها به ویژه بارش برف ، بسیاری از شهرها و روستاهای استان در حال حاضر در جدال با بی آبی و کمبود آب آشامیدنی به سر می برند. روستای مرغملک با جمعیت 2500 نفری در 25 کیلومتری شهرکرد واقع است و مرتفع ترین نقطه مسکونی استان به شمار می رود. با خشک شدن چشمه ها و چاه های آب در این روستا در طی سال های اخیر، این روستا به شدت با بحران کم آبی دست و پنجه نرم می کند. آب تنها از طریق تانکر به مخازن آب و تانک های آب مستقر در این روستا منتقل می شود. روستا به منظور آبرسانی به سه قسمت تقسیم شده است که آب لوله کشی منازل در هریک از این قسمت ها، تنها هر3 روز یک بار و به مدت محدود 2 ساعت جریان پیدا می کند که در برخی محله های روستا نیز این زمان آب رسانی،کمتر است.
در اکثر منازل مسکونی تانک ها و مخازن آبی به چشم می خورد که محل ذخیره آب مورد نیاز خانواده در طی چند روز می باشند. چنانچه درب این مخازن آب را بردارید با نشست میزان زیادی املاح در آنها مواجه می شوید در صورتی که این آب به اصطلاح آب شرب تسویه شده می باشد. در هر خانه که وارد شوید حتما با انبوهی از ...

[ مشاهده متن کامل عکس/ بحران آب در روستاهای شهرکرد مشرق نیوز ]