خشم سعودی ها از ائتلاف میان گروههای مقاومت عراق

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۹
خشم سعودی ها از ائتلاف میان گروههای مقاومت عراق
واکنش های منفی و ناخرسندی جریان های متمایل یا وابسته به جریان سعودی در عراق و منطقه به اعلام ائتلاف مقتدا صدر و هادی العامری همچنان ادامه دارد.

به گزارش قدس آنلاین ، در سطح کشورهای حاشیه خلیج فارس، رسانه های سعودی از طریق کانال های تلویزیونی و فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، حملات تندی را علیه مقتدا صدر (حامی ائتلاف انتخاباتی سائرون) به دلیل اعلام ائتلاف با الفتح (به رهبری العامری) انجام داده و خشمگینانه آن را ائتلافی برای - به تعبیر خود - رفتن به آغوش ایران خواند.
روزنامه 'صدی الخلیج' گزارش داد که منابع مسوول در سعودی اعلام کردند که رهبران سعودی از نتیجه تحولات اخیر عراق بسیار عصبانی هستند و آن را دومین شکست خود پس از انتخابات لبنان و پیروزی حزب الله و هم پیمانانش دانسته و آن را پیروزی - به تعبیر این روزنامه - محور ایرانی در منطقه توصیف کردند.
روزنامه سعودی شرق الاوسط نیز مقتدا صدر رابه غرق شدن - به زعم خود - در طرح ایران متهم کرد و در گزارش خود مدعی شد این تحولات همزمان با فعالیت ایران در این زمینه به رهبری سردار قاسم سلیمانی انجام شده است.
یک کاربر توییتر معروف به نام مشاور شاهزاده محمد بن نایف نیز با ناخرسندی نوشت که آنچه در حال انجام است، ضربه ای جدید به سیاست خارجی عربستان سعودی است.
وی در توییتر خود در این باره ...

[ مشاهده متن کامل خشم سعودی ها از ائتلاف میان گروههای مقاومت عراق قدس آنلاین ]