سفیر انگلیس در الجزایر: همه باید برای حفظ برجام تلاش کنند

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷
الجزیره-ایرنا-«باری لوئن» سفیر انگلیس در الجزایر، توافق هسته ای با ایران را یک دستاورد دیپلماتیک مهم توصیف وتاکید کرد همه باید برای حفظ آن تلاش کنند.

به گزارش ایرنا، سفیر انگلیس در الجزایر در گفت و گو با روزنامه «الخبر» که امروز دوشنبه منتشر شد، گفت، بی گمان توافق هسته ای اقدامی مهم بود که پس از سال ها مذاکرات، این موفقیت دیپلماتیک رقم خورد و به همین دلیل همه باید برای تداوم آن تلاش کنند .
وی در ادامه گفت، ما با همه شرکایمان تلاش می کنیم توافق هسته ای را به شکلی که هست حفظ کنیم و در مذاکرات خود با آمریکا نیز بر آن تاکید داریم و در عین حال از آژانس بین الملل انرژی اتمی برای نظارت بر پایبندی ایران به بندهای این توافقنامه حمایت می کنیم.
سفیر انگلیس در الجزایر در مورد تصمیم آمریکا برای انتقال سفارتش از تل آویو به بیت المقدس نیز گفت، انگلیس موافق این اقدام نیست بلکه خواستار تشکیل دو دولت در فلسطین است که قدس پایتخت مشترک آن باشد و این را پایه و اساس راه حل ها و صلح در منطقه می داند.
لوئن در ادامه در خصوص فلسطین گفت، باید راه حلی برای این مشکل پیدا کرد، تصمیم آمریکا قابل قبول نیست و جامعه بین الملل و انگلیس باید برای یافتن راه حلی در این خصوص تلاش کنند.
وی در مورد آخرین تحولات سوریه و موضع گیری کشورش در این خصوص نیز گفت، اوضاع در ...

[ مشاهده متن کامل سفیر انگلیس در الجزایر: همه باید برای حفظ برجام تلاش کنند ایرنا ]