راه اندازی ۲ بیمارستان موقت در عرفات و منا

دریافت خبر : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۸:۴۴
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اعلام این که زائران هشتم ذی الحجه به سمت عرفات حرکت می کنند، گفت: دو بیمارستان موقت هلال احمر در عرفات و منا قبل از حضور زائرین برای خدمت رسانی برپا شده است.

سیدعلی مرعشی در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در مورد تمهیدات پیش بینی شده در منا و عرفات اظهار داشت: هلال احمر آماده ارائه خدمات به زائران است و تیم کامل درمانگاهی، بستری همچنین تونل های سرد با امکانات و تجهیزات کافی آماده خدمت به زائران است.
وی با اشاره به این که زائران از روز ۱۰ تا ۱۲ ذی الحجه در منا خواهند بود، گفت: خدمات هلال احمر در بیمارستان منا شامل امداد و انتقال، ایجاد درمانگاه تخصصی، اورژانس، بستری موقت زنان و مردان و تونل های سرد برای زائران گرمازده و 8 درمانگاه در مکاتب محل استقرار زائران خواهد بود.
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اعلام این که ۱۴ آمبولانس هلال احمر ایران در منا و عرفات برای خدمت دهی به زائران آماده است، گفت: 2 دستگاه آمبولانس با تجهیزات کامل به همراه پزشک و پرستار نیز در مشعر آماده خدمت هستند.
همچنین برای پیگیری امور زائرین نسبت به استقرار مترجمین و رابطین عرب زبان در درمانگاه های سعودی در عرفات و منا نیز اقدام شده تا در صورت مراجعه زائرین به درمانگاههای مذکور بتوان پیگیری لازم در جهت ارائه خدمات به زائرین انجام شود.
...

[ مشاهده متن کامل راه اندازی ۲ بیمارستان موقت در عرفات و منا فارس نیوز ]