شکایت ایالت های آمریکا از قوانین مهاجرتی ترامپ

مشرق نیوز چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۰
قوانین جدید مهاجرتی و زیست محیطی دولت آمریکا موجب حساسیت ایالت های مختلف این کشور شده بطوریکه برخی از این ایالت ها قصد ارائه شکایت از کابینه ترامپ را دارند.

به گزارش مشرق، رویترز گزارش داده که شهرهای «سان فرانسیسکو» و «سانتا کلارا» در ایالت کالیفرنیا از دولت ترامپ به دلیل وضع قانون جدیدی که صدور روادید برای مهاجران فقیر را منع می کند، شکایت کردند.
طبق قانون جدیدی که روز دوشنبه رسانه ای شد از صدور روادید برای مهاجرانی که نتوانند درآمد کافی داشته باشند و یا به وعده های غذایی دولت متکی باشند، جلوگیری می شود. این قانون از ۲۳ مهر رسما به اجرا در می آید.
برخی کارشناسان می گویند این قانون ورود مهاجران قانونی را کاهش و شمار مهاجران غیرقانونی را افزایش می دهد. «دنیس هرارا» دادستان سان فرانسیسکو در بیانیه ای اعلام کرد: این اقدام غیرقانونی تلاش دیگری برای بدنام کردن مهاجران است.
همزمان با شکوائیه سان فرانسیسکو و سانتا کلارا، ۲۲ شهر بزرگ و ایالت دیگر نیز از دولت ترامپ به دلیل نقض «قانون هوای پاک» شکایت کردند.
بر اساس گزارش راسانه های آمریکایی، شهرهای نیویورک سیتی، لس آنجلس، شیکاگو، فیلادلفیا و ایالت های ایلینوی، مین، مریلند، ماساچوست، نیوجرسی، کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، ویرجینیا و واشنگتن جزو شهرها و ایالت هایی هستند که از دولت ترامپ شکایت کرده اند.
ترامپ در دوره رقابت های انتخاباتی ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۶ وعده داد با ورود مهاجران به آمریکا مقابله کند. وی با توجه به انتخابات سال ۲۰۲۰ نیز سعی کرده است تا بار دیگر این موضوع را به مساله ای انتخاباتی تبدیل کند.
علاوه بر این موضوع RTE نیز از تصمیم 22 شهر و ایالت امریکا برای شکایت از دولت ترامپ به دلیل تصمیمات زیست محیطی وی خبر داده است.
وزارت کشور آمریکا روز دوشنبه از اعمال چند تغییر در قانون ملی حفاظت از حیات وحش در این کشور خبر ...

سرخط اخبار