توتال به احترام آمریکا، ایران را ترک کرد/ فهرست اظهارات زنگنه درباره توتال+ جدول

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۳۱
توتال به احترام آمریکا، ایران را ترک کرد/ فهرست اظهارات زنگنه درباره توتال+ جدول
مدیرعامل شرکت توتال گفت: این شرکت به دلیل عدم امکان معافیت از تحریم های جدید دولت آمریکا، از طرح پارس جنوبی ایران خارج می شود.

به گزارش سرویس سیاسی صبح قزوین ،شرکت فرانسوی توتال ۱۰ روز قبل از پایان مهلت زمانی ۶۰ روزه برای اخذ معافیت از تحریم های آمریکا، اعلام کرد ایران را ترک می کند تا تمام رؤیاهای بیژن زنگنه نقش بر آب شود.
شرکت توتال که با اصرار بیژن زنگنه توانست پس از برجام پروژه نان وآب دار فاز ۱۱ پارس جنوبی را با وجود توان شرکت های داخلی، به دست بگیرد، سرانجام از این پروژه کناره گیری کرد تا مورد تحریم های آمریکا قرار نگیرد.

خبر  خروج توتال از ایران  را مدیرعامل این شرکت اعلام کرده است. این در حالی است که این شرکت هنوز ۱۰ روز دیگر فرصت برای اخذ معافیت از تحریم های آمریکا را داشت؛ ولی گویا توتال تمایلی به تلاش در این زمینه ندارد.
۹ خردادماه امسال بیژن زنگنه، وزیر نفت با بیان اینکه توتال فرایند خروجش را از ایران به ما اعلام کرده است گفت: توتال برای خروج از ایران و کسب مجوز از امریکا ۶۰ روز فرصت دارد که ده روز آن گذشته است و توتال هنوز ۵۰ روز برای خروج از ایران و کسب مجوز از امریکا فرصت دارد. اگر در این مدت بتواند از آمریکا مجوز بگیرد که احتمالش زیاد نیست، در ایران می ماند اما اگر مجوز تهیه نشود ...

[ مشاهده متن کامل توتال به احترام آمریکا، ایران را ترک کرد/ فهرست اظهارات زنگنه درباره توتال+ جدول صبح قزوین ]