پای مجلس به بررسی قاچاق لوازم بهداشتی و آرایشی باز شد

دریافت خبر : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۱۱
پای مجلس به بررسی قاچاق لوازم بهداشتی و آرایشی باز شد
اقتصاد ایران: عضو کمیته رصد قاچاق کالا و ارز از ورود این کمیته به بررسی واردات قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی به کشور خبر داد.

سعید باستانی، عضو کمیته رصد قاچاق کالا و ارز در مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، با بیان اینکه اعضای کمیته، واردات کالای قاچاق به کشور را اولویت بندی کردند،گفت: واردات کالای قاچاق به کشور با اولویت، پوشاک، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی، انواع قطعات (مانند لوازم یدکی خودرو) و نیز طلا و ارز، تقسیم بندی شده است و کمیته به ترتیب این موارد را بررسی می کند.
وی با بیان اینکه بررسی واردات قاچاق پوشاک به کشور در این کمیته به اتمام رسیده است، افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده، قرار است اعضای کمیته از هفته جاری بررسی واردات قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی به کشور را بررسی کنند.
«قاچاق سوخت» زیر ذره بین مجلس
عضو کمیته رصد قاچاق کالا و ارز مجلس، تصریح کرد: برای تدوین گزارش در این زمینه، هر یک از اعضای کمیته وظیفه ای به عهده می گیرند که پس از بررسی کارشناسی، گزارش خود را به اعضای کمیته ارائه می دهند؛ همچنین اعضای کمیته برای تهیه گزارش درباره میزان و شیوه ورود لوازم قاچاق از گمرک و مبادی ورودی کالا بازدید می کنند.
باستانی تأکید کرد: در گزارش اعضای ...

[ مشاهده متن کامل پای مجلس به بررسی قاچاق لوازم بهداشتی و آرایشی باز شد اکو نیوز ]