مشروح بیانیه هیات داوران جشنواره ی فیلم فجر

دریافت خبر : دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۹
اعضای هیات داوران جشنواره ی فیلم فجر در بیانیه ای اعلام کردند که داوری دو سو دارد، یکی سو آنچه داوری می شود و سوی دیگر خود داوران که با انتخاب های خود، خویشتن را در معرض قضاوت دیگران قرار می دهند. امیدواریم داوری ما، در انطباق نسبی با خرد و وجدان جامعه هنری و هنردوست باشد.»

آفتاب نیوز :
 پوران درخشنده، ریما رامین فر، محمد احسانی، محمدعلی باشه آهنگر، محمد بزرگ نیا، مهرزاد دانش و محمود کلاری هیات داوران سی و هفتمین دوره ی جشنواره ی فیلم فجر بودند که مهرزاد دانش به نمایندگی از اعضای هیات داوران بیانیه داوران را قرائت کرد.
متن کامل بیانیه هیات داوران سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به شرح زیر است؛
۱. رشد چشمگیر فنی و صنعتی در سینمای ایران، یکی از بارزترین نمودهای جشنواره امسال است، آن سان که انتخاب برترین ها از میان گزینه های متعدد، فرایندی دشوار و بحث برانگیز و البته خرسندی بخش برای هیات داوران بود.
۲. تنوع گونه ها و لحن ها و سبک های مختلف سینمایی، ویژگی دیگر فیلم های جشنواره امسال است. توجه سینماگران به ژانرهای مختلف جنگی، کمدی، پلیسی، فانتزی، تخیلی، ملودرام، نوار، تریلر، معمایی و نیز لحن های اجتماعی، خانوادگی و شاعرانه، غنای موضوعی فیلم های امسال و فاصله شان را از قالب های یکسان دوران گذشته نوید می دهد.
۳. مدت های مدید است که قاب سینمای ایران، به دلایل مختلف، گرفتار فضاهای محدود و بسته و عمدتاً آپارتمانی معطوف به مشاجره های خانوادگی شده است. باعث ...

[ مشاهده متن کامل مشروح بیانیه هیات داوران جشنواره ی فیلم فجر آفتاب نیوز ]